امروز: چهارشنبه, 03 بهمن 1397
محتوای خبر

آرای ‌"رئیسی" و "قالیباف" ‌بالاتر از "روحانی" است

25 اردیبهشت 1396 کد خبر : 988617907

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آرای ‌"رئیسی" و "قالیباف" ‌بالاتر از "روحانی" است، گفت: در شأن جهانگیری نبود ‌به عنوان نامزد پوششی در انتخابات حضور یابد.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ حسینعلی شهریاری گفت: تجربه نشان داده مردم ایران خیلی قابل پیش‌بینی نیستند که بتوان تنها با تکیه بر نظرسنجی‌ها عملکرد دقیق آنها در انتخابات را پیش‌بینی کرد.

حسینعلی شهریاری

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بخشی از مردم ما به دلایلی پیش از انتخابات نظر دقیق خود را اعلام نمی‌کنند، افزود: بسیاری از مردم ما در 48 ساعت آخر در رابطه با نامزد اصلح تصمیم‌گیری می‌کنند و بررسی نظرسنجی‌ها در بسیاری از مناطق به ویژه مناطق مرزی نشان می‌دهد هنوز حدود 15 تا 20 درصد مردم نظری درباره نامزد اصلح مورد نظر خود اعلام نکرده‌اند.

 

وی با تاکید بر اینکه با توجه به آنچه تاکنون در نظرسنجی‌ها اعلام شده، انتخابات به احتمال قوی به مرحله دوم کشیده می‌شود، گفت: نظرسنجی‌های مختلف آمارهای متفاوتی را بیان می‌کنند که برخی از آنها آرای آقای رئیسی و قالیباف را بالاتر از آقای روحانی و نامزد پوششی وی نشان می‌دهد و برخی عکس آن را نشان می‌دهد اما آنچه تاکنون ارزیابی می‌شود 2 مرحله‌ای بودن انتخابات است.

 

شهریاری با اشاره به حضور جهانگیری به عنوان نامزد پوششی آقای روحانی در این انتخابات، بیان کرد: به نظر من اصلاً در شأن جهانگیری نبود که به عنوان نامزد پوششی در انتخابات حضور یابد؛ به ویژه در مناظره دوم اصلاح‌طلبان متنی را جهت قرائت در مناظره به جهانگیری داده بودند که جایگاه آقای جهانگیری را بین مردم خراب کرد.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیش از این ما از آقای جهانگیری یک شخصیت مستقل و جدی‌تری سراغ داشتیم که متاسفانه در این انتخابات شخصیت ایشان خدشه‌دار شد.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر آقای روحانی به نامزد پوششی نیاز داشت باید به جای جهانگیری از فردی مثل آقای هاشمی‌طبا استفاده می‌کرد که خود او هم از روز اول اعلام می‌کرد من می‌خواهم به آقای روحانی رأی بدهم.

 

شهریاری اضافه کرد: البته به نظر می‌رسد شورای محترم نگهبان باید در تایید صلاحیت‌ها دقت بیشتری داشته باشد؛ به نظر من نباید فردی که از ابتدای حضور در صحنه انتخابات اعلام می‌کند من به نامزد دیگری رأی می‌دهم را تائید صلاحیت کنند.

 

در میان افراد ثبت‌نام کرده به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری افراد شایسته‌ای به چشم می‌خورد که توسط شورای نگهبان احراز صلاحیت نشدند و شیوه فعلی احراز صلاحیت جای گلایه دارد. امیدواریم شورای محترم نگهبان هر چه سریعتر شرایط احراز صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری را مشخص کند.

منبع: تسنیم