امروز: پنج شنبه, 06 تیر 1398
محتوای خبر

سرپرست پژوهشکده علوم اجتماعی معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد: پیش‌بینی ۲۲ بهمن تماشایی، حاصل شناخت دقیق رهبری از مردم/چهل سال توطئه علیه انقلاب مانع رویش های جدید نشد

25 بهمن 1396 کد خبر : 9886110069

 

سرپرست پژوهشکده علوم اجتماعی معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: رهبر معظم انقلاب به دلیل شناختی که از مردم داشتند قبل از ۲۲ بهمن ماه اعلام کردند که امسال ۲۲ بهمن ماه تماشایی خواهیم داشت، و مردم هم در این روز بزرگ آن حماسه غرورآفرین را رقم زدند.

 

 

به گزارش پیام دلیجان؛ حجت‌الاسلام حسن خیری، سرپرست پژوهشکده علوم اجتماعی و انقلاب معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد روز چهارشنبه در نشست تخصصی-تحلیلی دستاوردهای انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد نراق گفت: اولین نکته‌ای که در خصوص دستاوردهای انقلاب باید به آن توجه کنیم نظام جمهوری به عنوان محصول انقلاب است، که امروز توانسته این تحولات عظیم را در منطقه و جهان ایجاد کُند.

 

انقلاب اسلامی ایران یک الگوی تمام عیار در جهان/وحدت گرایی از دستاوردهای عظیم انقلاب

 

خیری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران الگویی برای کشورهای مسلمان و غیرمسلمان آزادی‌خواه شده است، اظهار کرد: نمون‌ های فروانی را در سطح منطقه شاهد هستیم که با الگوگیری از انقلاب اسلامی در برابر ظلم و کفر ایستادگی کردند.

 

وی رویکرد وحدت‌گرایی را از دیگر آثار انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: این رویکرد در عرصه های مختلف بسیار تاثیرگذار بوده است، موضوعی که قبل از انقلاب کمتر شاهد آن بودیم.

 

سرپرست پژوهشکده علوم اجتماعی و انقلاب معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد بیان کرد: در واقع می‌توان گفت خروجی انقلاب، حاکمیت برجسته از قرابت خاص اسلام و شیعه است که تا پیش از حضرت امام (ره) کنار گذاشته شده بود و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی آن را ایجاده کردند.

 

خیری با اشاره به اینکه سبک زندگی اسلامی و برخی از مناسک اسلامی تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در جامعه از بین رفته بود، گفت: مناسکی نظیر نماز جمعه، اعتکاف، حج ابراهیمی و... از جمله مناسکی بودند که پیش از انقلاب اسلامی مجالی برای اجرای آن‌ها نبود در حالیکه اجرای این مناسک امروز در بسیاری از امور منشأ اثر شده است.

 

چهل سال توطئه علیه انقلاب مانع رویش های جدید نشد 

 

سرپرست پژوهشکده علوم اجتماعی و انقلاب معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد ولایت فقیه، مردم سالاری دینی، حاکمیت جامعه اسلامی و... را از دیگر دستاوردهای نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: در شرایطی که بیش از ۳۰۰ سال در این کشور بر طبل جدایی دین از سیاست می زدند و ناکارآمدی دینی را مطرح می کردند، امروز رهبری دین منشأ اثر بوده و تحولات شگرفی را در منطقه و جهان به وجود آورده است.

 

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران یکی از مردمی‌ترین انقلاب‌های جهان است، بیان کرد: کجای دنیا سراغ دارید که مردم ۴۰ سال در اداره کشورشان سهیم باشند؟ انقلاب رویش‌های بسیاری داشته است و شهید حججی نمونه‌ای از این رویش‌ها است.

 

خیری با اشاره به اینکه بقای انقلاب اسلامی بر پایه اراده، تفکر و حضور مردم است، ادامه داد: این حضور مردم است که همواره توطئه های دشمنان را خنثی کرده است.

 

وی به موضوعی که اخیراً دشمنان از طریق فضای مجازی در حوزه عفاف و حجاب مطرح کرده‌اند اشاره کرد و گفت: بعد از این جریان بسیاری از بانوان احساس خطر کردند و نسبت به موضوع حجاب مقیدتر شدند تا خدشه ای از این موضوع، به موضوعاتی دینی وارد نشود.

 

افزایش بصیرت مردم در گذر از چالش های فراروی انقلاب اسلامی 

 

سرپرست پژوهشکده علوم اجتماعی و انقلاب معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اضافه کرد: برای اینکه این انقلاب را بهتر بشناسیم بایستی انقلاب را با چالش‌هایی که برایش ایجاده شده مورد مطالعه قرار دهیم.

 

وی با تاکید بر اینکه دشمنان با ابزارهای مختلف انواع مشکلات را در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و... برای کشور ایجاد کردند که هر کدامش برای ساقط کردن یک حکومت کافی بود، گفت: نظام اسلامی نشان داد که این چالش ها بر بصیرت و هوشیاری مردم افزوده است.

 

پیش‌بینی ۲۲ بهمن تماشایی حاصل شناخت دقیق رهبری از مردم

 

خیری با اشاره به اینکه مردم دین باور هستند و هیچگاه اسیر توطئه های دشمنان نمی شوند، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب به دلیل شناختی که از مردم داشتند قبل از ۲۲ بهمن ماه اعلام کردند که امسال ۲۲ بهمن ماه تماشایی خواهیم داشت، و مردم هم در این روز بزرگ آن حماسه غرورآفرین را رقم زدند.

 

 
تگها: دانشگاه آزاد نراق, پیام دلیجان, رهبر معظم انقلاب, 22 بهمن ماه, پیام دلیجان, دستاورد