امروز: پنج شنبه, 06 تیر 1398
محتوای خبر

دفاع تمام قد حضرت زهرا(س) از اسلام/لزوم بزرگداشت عزاداری شهادت این بانو برای مقابله با هجمه‌ها علیه امامت و تشیع

30 بهمن 1396 کد خبر : 9886110114

 

مدیر مدرسه علمیه امام خمینی اراک با تاکید بر اینکه مخفی بودن قبر حضرت تا روز قیامت هم ادامه خواهد داشت گفت: نشانه و رمزی است برای حفظ اصل امامت و این رمز همچنان باقی بماند.

 

 

حجت‌الاسلام سید‌احمد میرمهدی، مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اراک در گفتگو با پیام دلیجان با اشاره به اینکه حضرت فاطمه(س) برای دفاع از دین تمام توان خود را به کار بستند، گفت: آن حضرت حتی با توصیه به مخفی بودن مراسم تشییع و قبر خود تمام قد از اسلام دفاع کردند.

 

میر مهدی اظهار کرد: علیرغم اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) ارج و قرب خاصی نزد پروردگار داشتند به غیر از اینکه اموال و انفاق و ایثار در راه دین انجام دادند در مسیر حمایت از اصل ولایت و امامت تا پای جان ایستادگی کردند.

 

وی با تاکید بر اینکه حضرت زهرا(س) برای حفظ دین تلاش کردند، افزود: آن حضرت به واسطه اعتقاد راسخی که نسبت به اصل اسلام، نبوت و امامت و حفظ این اصول داشتند از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.

 

این کارشناس مذهبی بیان کرد: اگر ما بخواهیم امروز الگوی کامل دین و اصل انسانیت عرضه کنیم فاطمه زهرا(س) بارزترین الگو است.

 

حضرت فاطمه(س)؛ حجتی بر حجج الهی هستند

 

میر مهدی با تاکید بر اینکه این بانو حجتی بر حجج الهی است ادامه داد: معصومین هم گفته‌اند که ما حجت بر مردم هستیم و فاطمه حجت بر ما است. بنابرین حضرت فاطمه(س) الگویی است برای تلاش و مجاهدت در راه دین که انسان را سعادتمند می‌کند.

 

میر مهدی با اشاره به اینکه آنها که مسئله خلافت بعد از علی(ع) را مطرح کردند عملشان باطل بود، ادامه داد: حضرت فاطمه(س) با وصیت بر مخفی بودن قبر خود قهر نسبت به مخالفان خلافت را نشان داد که در این امر نشانه و رمزی برای حفظ اصل امامت وجود دارد.

 

این کارشناس مذهبی اضافه کرد: برخی در برابر شهادت حضرت زهرا(س) ادعا کردند که آن حضرت به مرگ طبیعی از دنیا رفته است تا با این اقدام روایاتی که در خصوص برخورد اصحاب بعد از پیامبر و جریانات بعد از پیامبر(ص) پیش آمد را هم انکار کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه در کتب اهل تسنن هم ادله‌های فراوانی مبتنی بر آنکه حضرت به صورت مظلومانه به شهادت رسیده، وجود دارد، ادامه داد: اهل تسنن حمله به خانه حضرت را در کتب خود ذکر کرده‌اند و علت این ماجرا را وادار کردن حضرت علی(ع) به بیعت با حاکمان جور دانسته‌اند.

 

مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اراک اظهار کرد: حتی در کتاب بخاری که از کتب مهم اهل سنت محسوب می شود ذکر شده که خلفای اول و دوم برای عیادت و عذرخواهی از حضرت آمده بودند. اگر آنها کاری نکرده بودند چرا برای عذرخواهی و عیادت آمده بودند.

 

بزرگداشت شهادت حضرت زهرا(س) دفاع از اصل ولایت و دین‌داری است

 

میرمهدی با اشاره به اینکه امیدواریم که مردم درباره شهادت این بانوی بزرگوار تشکیک نکند، خاطرنشان کرد: تا زمانی که اصل اعتقادات مورد حمله  قرار نمی‌گرفت فاطمیه را بین خودمان اجرا می‌کردیم اما زمانی که امامت و عقیده امامت و تشیع را زیر سوال بردند باید به صورت علنی عزاداری کرد تا در برابر حرف‌ و شبهات باطل مخالفان بایستیم و بدانیم شرکت در مراسم شهادت این اسوه گرامی دفاع از ولایت و دین است.

 

انتهای پیام/
تگها: دفاع تمام قد, حضرت زهرا(س) از اسلام, لزوم بزرگداشت عزاداری شهادت, مقابله با هجمه‌ها علیه امامت و تشیع