امروز: سه شنبه, 01 بهمن 1398
محتوای خبر

وعده‌ ۴ سال بر زمین مانده راه‌وشهرسازی؛ بخت بسته، محور دلیجان-نراق/غفلت مسئولان از جاده‌ای که با جان مردم بازی می‌کند

8 اسفند 1396 کد خبر : 9886110215

 

 عملیات احداث محور دلیجان به نراق از حدود چهار سال قبل آغاز شده و همچنان عملیات تکمیل این پروژه منتظر تدبیر مسئولان استانی و وزارت راه‌وشهرسازی است.

 

به گزارش  پیام دلیجان؛ توجه به زیر ساخت‌های حمل و نقل به‌ویژه محورهای مواصلاتی از دیرباز حائز اهمیت بوده است؛ داشتن زیرساخت‌های مناسب جاده‌ای نقش بسزایی در رشد و ارتقای عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دارد.

 

اهمیت دادن به زیرساخت محورهای مواصلاتی شهرستان دلیجان با توجه به موقعیت قرارگیری این شهر می‌تواند در گسترش ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری آن مؤثر واقع شود.

 

شهرستان دلیجان در کریدور شرق به غرب، و شمال به جنوب قرار گرفته است، از این‌رو روزانه به طور متوسط ۱۰۰ هزار خودرو در این محور تردد می‌کند بنابراین نگاه ویژه مسئولان به منظور رفع مشکلات این محور با توجه به ظرفیت گردشگری دلیجان می تواند در توسعه و رونق مثمرثمر باشد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر دلیجان:

۳۵ کیلومتر از محور دلیجان به اردهال همچنان منتظر تدبیر مدیران/غفلت مسئولان استان در جذب اعتبارات

 

رحمان دلاوری، رئیس شورای اسلامی شهر دلیجان در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان؛ با اشاره به اینکه شهرستان دلیجان دارای موقعیت استراتژیک از نظر جاده‌ای است و در مسیر شرق به غرب کشور قرار دارد، گفت: این شهرستان استان‌های اصفهان را به اراک، همدان و... متصل می کند.

 

دلاوری با یادآوری اینکه عملیات اجرایی محور دلیجان به مشهد اردهال به عنوان یکی از محورهای پرتردد شهرستان دلیجان سال‌هاست در دست اجرا قرار دارد، گفت: ادامه این محور در استان اصفهان به صورت کامل اجرا شده است ولی متاسفانه در شهرستان دلیجان اقدام اساسی برای دو بانده کردن آن انجام صورت نگرفته است.

 

وی افزود: محور دلیجان به مشهد اردهال در حال حاضر وضعیت مطلوبی ندارد و به دلیل ایمن نبودن این محور یکی از جاده های حادثه‌خیر استان بوده و در اکثر اوقات شاهد بروز سوانح رانندگی ناگواری در این منطقه هستیم؛ حتی خودم هم به دلیل حادثه رانندگی در این محور، دچار ضایع نخاعی شدم.

 

رئیس شورای اسلامی شهر دلیجان بخش مهمی از سوانح رانندگی ایجاد شده در این محور را به دلیل استاندار نبودن این محور دانست و گفت: علیرغم اینکه سال هاست پیگیر تکمیل عملیات دوبانده سازی این محور هستیم ولی تاکنون اقدامات اساسی برای این محور انجام نشده است.

 

وی ضعف مدیران استان مرکزی را در به نتیجه نرسیدن جذب اعتبارات برای دوبانده کردن این محور مهم دانست و افزود: استان اصفهان موفق شد با دریافت اعتبارات ملی ادامه این پروژه را تکمیل کند ولی در استان هنوز اتفاق خاصی رخ نداده است.

 

رئیس شورای اسلامی شهر دلیجان با اشاره به اینکه طول محور دلیجان تا مشهد اردهال ۳۵ کیلومتر بیشتر نیست، بیان کرد: مسئولان استانی بایستی به این منطقه توجه ویژه‌ای داشته باشند و همه کمک کنند هر چه سریعتر این محور دوبانده شود.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس:

تعلل وزارت راه و شهرسازی در اجرای پروژه‌ها قابل دفاع نیست/فروش نرفتن اوراق، پروژه‌های را تعطیل کرد

 

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان؛ با تاکید بر اینکه تعلل وزارت راه و شهرسازی و مسئولان استانی در تکمیل این محور قابل دفاع نیست، گفت: انتظار داریم وزیر راه و شهرسازی هر چه سریع‌تر نسبت به تکمیل این محور اقدام کند.

 

وی افزود: باتوجه به ایام پایانی سال و حجم بالای ترددها که در محورهای شهرستان وجود دارد می‌بایست در فرصت باقی مانده تلاش لازم برای پیگیر و رفع مشکلات این محور از سوی مسئولان نجام شود.

 

سلیمی با اشاره به اینکه وضعیت برخی از محورهای شهرستان از نظر روشنایی و روکش آسفالت مناسب نیست، اظهار کرد: لازم است این موضوعات هرچه سریعتر در دستور کار مسئولان استانی قرار گیرد.

 

وی با تاکید بر اینکه محور دلیجان به نراق از جمله محورهای ناامنی است که به دلیل حجم بالای تصادفات به عنوان قتلگاه مسافران تبدیل شده است، ادامه داد: انتظار داشتیم این محور تا پایان سال به بهره برداری برسد ولی این مهم محقق نشد و همچنان عملیات چهار بانده شدن محور دلیجان به نراق با گذشت چند سال نیمه کاره مانده است.

 

سلیمی با بیان اینکه در این محور همیشه شاهد بروز سوانح رانندگی هستیم، گفت: از وزیر راه و شهرسازی درخواست داریم یک بار از این محور تردد کند تا مشکلات مردم منطقه را از نزدیک لمس کند. مردم منطقه تا کِی باید غم از دست رفتن عزیزانشان را تحمل کنند؟

 

سلیمی با تاکید بر اینکه تعلل وزارت راه و شهرسازی و مسئولان استانی در تکمیل این محور قابل دفاع نیست، خاطرنشان کرد: انتظار داریم وزیر راه و شهرسازی هر چه سریع‌تر نسبت به تکمیل این محور اقدام کند.

 

وی با تاکید بر اینکه پیگیری های فراوانی صورت گرفته تا شاهد تکمیل پروژه های راه و شهرسازی شهرستان باشیم، گفت: متاسفانه تاکنون این پیگیری‌ها از وزارتخانه راه و شهرسازی به نتیجه نرسیده است.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی عدم فروش اوراق مشارکت را از دلایل به سرانجام نرسیدن پروژه‌های راه و شهرسازی دانست و گفت: بنا به اعلام وزارت راه و شهرسازی عدم فروش اوراق مشارکت باعث شده تا منابع لازم برای اجرای پروژه‌ها فراهم نشود و در نتیجه پیمانکاران هم اوراق را برای اجرای پروژه‌ها قبول نکرده و عملیات اجرای پروژه‌ها متوقف شده است.

 

مدیرکل راه وشهرسازی استان مرکزی:

توافق نهایی برای تملک ملک مانع در اجرای پروژه انجام نشده است

 

مجید شارقی، مدیرکل راه وشهرسازی استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان؛ با اشاره به اجرای عملیات احداث محور دلیجان-نراق گفت: عملیات احداث این محور به طول ۱۱ کیلومتر و عرض ۱۱ متر از حدود چهار سال قبل آغاز شد که در حال حاضر تنها عملیات احداث ۳ کیلومتر دیگر از این محور باقی مانده است.

 

مدیرکل راه شهرسازی استان مرکزی وجود معارض را یکی از دلایل کُند شدن عملیات اجرای پروژه دانست و گفت: وجود یک مرغداری در این محور مانع از تکمیل پروژه شده است و علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده هنوز به نتجه نهایی نرسیده‌ایم.

 

انتهای پیام/
تگها: وعده‌ ۴ سال بر زمین مانده, راه‌وشهرسازی, بخت بسته, محور دلیجان-نراق, غفلت مسئولان, جاده‌ای که با جان مردم بازی می‌کند