امروز: چهارشنبه, 09 بهمن 1398
محتوای خبر

با حضور وزیر صنعت؛ بزرگترین کارخانه تیشوی خاورمیانه در دلیجان به بهره‌برداری می‌رسد

8 اسفند 1396 کد خبر : 9886110219


عضو هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران از افتتاح بزرگترین کارخانه تیشو خاورمیانه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان دلیجان خبر داد.


بهروز محمدی، عضو هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران در گفتگو با پیام دلیجان؛ گفت: بزرگترین کارخانه تیشوی خاورمیانه با ظرفیت خط تولید ۲۵۰ میلیون متر‌مربع معادل با ۱۵ هزار تُن انواع تیشو الیاف شیشه در روزهای پایانی سال با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در دلیجان به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 محمدی با اشاره به اینکه تکنولوژی مورد استفاده در این پروژه از بروزترین تکنولوژی‌های تولید این محصول است، اظهار کرد: این تکنولوژی از شرکت آلمانی خریداری شده است.

وی ادامه داد: این خط تولید دارای سیستم کنترل کیفیتِ محصول نهایی توسط چشمه رادیواکتیو بوده که به صورت اتوماتیک پارامترهای اصلی خط تولید را در محدوده مورد نظر کنترل و تنظیم می‌کند تا کیفیت محصول نهایی ثابت و مطابق با نیازهای مصرف کننده باشد.

رئيس هيئت مديره مجتمع کارخانجات ساينا دليجان تناژ ماشین آلات نصب شده را ۷۴۰ تُن عنوان کرد و افزود: متراژ ساختمان‌های تولید و پشتیبانی ۲۳ هزار ۵۰۰ مترمربع بوده و برای اجرای این پروژه سیزده هزار و ۶۰۰یورو اعتبار ارزی هزینه شده است.

 ایجاد ۱۷۵ فرصت شغلی با افتتاح کارخانه تیشوی دلیجان

قائم‌مقام دبير شوراي گفتگوي بخش خصوصي و دولت استان مرکزي با تاکید بر اینکه این پروژه برای ۱۷۵ نفر اشتغالزایی مستقیم خواهد داشت، اظهار کرد: با بهره‌برداری از این طرح ۲۴ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی و ۱۰ میلیون دلار ارز آوری از محل صادرات در همان سال اول خواهد داشت.

محمدی خاطرنشان کرد: در دیدار روز گذشته که به نمایندگی از صنعتگران شهرستان دلیجان با نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار محلات و وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتیم، هماهنگی لازم برای افتتاح این کارخانه با حضور وزیر صنعت انجام شد.

 انتهای پیام/
تگها: با حضور وزیر صنعت, بزرگترین کارخانه تیشوی خاورمیانه, در دلیجان, بهره‌برداری می‌رسد