امروز: جمعه, 28 تیر 1398
محتوای خبر

۱۱ هزار شغل جدید در استان مرکزی ایجاد شد

14 اسفند 1396 کد خبر : 9886110289

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: امسال با ثبت هشت هزار فرصت شغلی در سامانه کارا و معرفی سه هزار نفر در نقاط مختلف استان مرکزی، ۱۱ هزار شغل جدید در این استان ایجاد شده است.

 

 

به گزارش پیام دلیجان؛  محمدتقی آبایی ظهر امروز در دیدار مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور فرهنگی و روحانیون اظهار داشت: امسال با ثبت هشت هزار فرصت شغلی در سامانه کارا و معرفی سه هزار نفر از سوی 17 مرکز کاریابی در نقاط مختلف استان مرکزی 11 هزار شغل جدید در این استان ایجاد شده است.

وی افزود: نرخ بیکاری استان مرکزی  پاییز امسال هشت و نیم درصد بود که بعد از استان‌های سمنان و هرمزگان، سومین استان با نرخ بیکاری پایین بودیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: امسال 2 هزار و 910 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر به استان مرکزی تخصیص یافت که یک‌هزار و 20 میلیارد ریال آن محقق شده است.

آبایی بیان کرد: آمار اشتغالزایی دستگاه‌های اجرایی و تامین اجتماعی استان با هم برابر است و بیش از هفت هزار و 850 نفر امسال در استان مرکزی بیمه شدند و بسیاری از شغل های ایجاد شده هم از بیمه اجباری معاف بودند.

وی ادامه داد: 281 کارآفرین روستایی استان متقاضی دریافت تسهیلات بودند که در این زمینه 242 نفر برای دریافت 710 میلیارد ریال تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند و با دریافت این تسهیلات بیش از یک‌هزار فرصت شغلی در روستاهای منطقه ایجاد می‌شود.

تسنیم

انتهای پیام/
تگها: ۱۱ هزار شغل جدید, در استان مرکزی, ایجاد شد