امروز: چهارشنبه, 21 آذر 1397
محتوای خبر

کاشت 20 هزار اصل نهال در دلیجان همزمان با هفته درختکاری

15 اسفند 1396 کد خبر : 9886110301

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلیجان از کاشت 20 هزار اصل نهال در دلیجان همزمان با هفته درختکاری خبر داد.

 

نصرالهی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلیجان در گفتگو با پیام دلیجان گفت: از 15 تا 21 اسفند ماه به عنوان هفته منابع طبیعی و آبخیزداری نامگذاری شده که فرصتی مغتنمی برای تبیین اهمیت حفظ و توسعه منابع طبیعی است.

 

نصرالهی اظهارکرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در هفته درخت و درختکاری 20 هزار اصله نهال در شهرستان دلیجان کاشته می‌شود.

 

وی اضافه کرد: برنامه کاشت نهال در محوطه مجتمع ورزشی کارگران با مشارکت سهامداران شرکت توسعه و عمران دلیجان و گروه های زیست محیطی دلیجان و کاشت نهال در تپه شهدای شهر تاریخی نراق و کاشت چند هزار نهال در شهرک صنعتی دلیجان در جاده اصفهان با هدف گرامیداشت یاد شهدای مدافع حرم شهرستان دلیجان از مهمترین برنامه های پیش بینی شده برای این ایام است.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دلیجان با اشاره به میزان درختکاری انجام شده در سطح شهرستان افزود: میزان اراضی درختچه خودرو 6 هزار هکتار و جنگل دست کاشت حدودا 140 هکتار است.

 

نصرالهی به فواید درخت اشاره ای کرد و ادامه داد: درخت در تولید اکسیژن، گرفتن صدا، ایجاد مناطق تفریحی، جلوگیری از رواناب و فرسایش خاک، مساعد کردن محیط برای رشد و نمو دیگر گیاهان و...کاربرد دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: راه حفظ درخت به موقع آبیاری کردن، عدم ایجاد آتش در نزدیک آن، مبارزه با آفات، ایجاد امکان زادآوری طبیعی و... است.

انتهای پیام/
تگها: هفته, درختکاری, کاشت, 20 هزار اصل نهال, در دلیجان, همزمان, هفته درختکاری, پیام دلیجان