امروز: چهارشنبه, 21 آذر 1397
محتوای خبر

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس: دهان مدیرانی که چون شتر گرسنه منتظر بلعیدن هستند دوخته شود/ برخی برای گرفتن پست به دریوزگی می‌افتند

16 اسفند 1396 کد خبر : 9886110314

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: باید دهان مدیرانی که همچون شتر گرسنه در فصل بهار بوی علفی که به مشامشان می‌رسد را می‌بلعند، دوخت.

 

به گزارش پیام دلیجان: حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با اشاره به طرح اعاده اموال نامشروع در مجلس اظهار کرد: طبق اصل 49 قانون اساسی اموال نامشروع باید به صاحب اموال بازگردانده شود.

 

وی تصریح کرد: خوشبختانه اکثر مسئولان پاک‌دست هستند و تعداد اندکی که باید اموال نامشروعی را که با استفاده از رانت اطلاعاتی یا رانت‌های دیگر کسب کرده‌اند، به صاحبانشان بازگردانند.

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان پاک‌دست باید از طرح اعاده اموال نامشروع استقبال کنند، گفت: متأسفانه استقبال از این طرح آن‌گونه که انتظار می‌رفت صورت نگرفته است، در حالی که مسئولان باید یکپارچه از این طرح استقبال کنند.

 

سلیمی بیان داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نظامی برگرفته از اقتصاد پاک اسلامی است، اقتصاد سالم یکی از مؤلفه‌ای اصلی نظام است و مردم باید به مسئولان اعتماد کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه در نظام اسلامی مسئولیت امانت است نه طعمه، خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی مسئولان نباید دهانشان برای خوردن بیش از اندازه باز باشد و به مانند شتری گرسنه که در فصل بهار بوی علف تازه به مشامش می‌رسد، ببلعند، باید دهان مدیرانی که را همچون شتر گرسنه در فصل بهار هستند، دوخت و آنها را با خفت از مسئولیت بیرون کرد تا برای دیگران درس عبرتی شده و دنبال سالم‌سازی باشند.

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس بیان داشت: چگونه است که در زمان قبل از انقلاب افراد از گرفتن پست‌ها فرار می‌کردند، هیچ‌کس خود را رئیس نمی‌دانست و خود را مسئول معرفی می‌کرد، اما امروز افراد برای گرفتن پست‌ها به دریوزگی افتاده و با التماس به دنبال پست و میز هستند.

 

سلیمی گفت: اگر پست‌ها وسیله بخور بخور مدیران نیست، پس چرا بعضی‌ها تلاش می‌کنند به هر روشی که شده پست و مقام بگیرند، در انتخابات مجلس افراد میلیاردها تومان برای رأی آوردند هزینه می‌کنند، مگر در مجلس چه خبر است که برخی‌ها این‌گونه هزینه می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه طرح اعاده اموال نامشروع خلاف شرع و قانون اساسی نبوده که شورای نگهبان بخواهد آن با آن مخالفت کند، گفت: به منظور اجرای هرچه بهتر این طرح تشکیل هیأتی متشکل از یک قاضی از طرف رئیس قوه قضاییه، یک نفر بازرس از بیت رهبری، دو نفر نماینده ناظر از سازمان بازرسی و وزارت اطلاعات پیش‌بینی شده است.

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس تأکید کرد: این طرح را باید بدون هیچ‌گونه آیین‌نامه‌ای به مرحله اجرا درآورد، چرا که بسیاری از طرح‌ها با آیین‌نامه نویسی توسط دولت دور زده می‌شود.

 

سلیمی اظهار داشت: طبق قانون برنامه ششم توسعه باید سامانه‌ای طراحی شود تا میزان حقوق و مزایای مدیران در آن ثبت شود که متأسفانه تاکنون عملیاتی نشده است، فردی که مسئولیت می‌خواهد باید توان آن را نیز بپردازد.

 

انتهای پیام/
تگها: نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس, دهان مدیران, شتر, گرسنه, منتظر, بلعیدن, هستند, دوخته شود, برخی, گرفتن پست, دریوزگی, می‌افتند, پیام دلیجان