امروز: سه شنبه, 01 بهمن 1398
محتوای خبر

الهامی‌نیا؛ حضرت زهرا(س) کامل‌ترین الگو برای رسیدن به تعالی انسانی است

17 اسفند 1396 کد خبر : 9886110325

 

 

 

 استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) الگوی کاملی برای تمام انسان‌ها است، گفت: حضرت زهرا(س) کامل‌ترین الگو برای رسیدن به تعالی انسانی است. 

 

حجت‌الاسلام علی اصغر الهامی‌نیا، استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان؛ ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) از نظر فضایل اخلاقی، ایمان و اعتقاد به مبدأ، معاد و معارف اسلامی سرآمد عالمیان است، گفت: حضرت زهرا(س) در مکتب قرآن تربیت و پرورش یافته بود از این‌رو در ایمان و عمل به قرآن از همگان برتر بود.

 

الهامی‌نیا با تاکید بر اینکه حضرت فاطمه(س) در ابعاد مختلف زندگی، خانوادگی و سیاسی، حوزه تولی و تبری به عنوان الگو برای جامعه است، افزود: حضرت زهرا(س) بهترین الگو برای زنان و مردان است، همه باید از این حضرت در معارف اسلامی، درک معارف، عمل به دستور و فرامین قرآن و مزین شدن به اخلاق اسلامی الگو بگیرند.

 

وی فضیلت اخلاقی و توکل بر خدا در انجام کارها را یکی از ویژگی‌های بارز حضرت زهرا(س) مطرح و بیان کرد: حضرت فاطمه(س) تمام دستورات الهی را در زندگی فردی و اجتماعی عملی می‌کردند و مظهر عبودیت و بندگی خداوند بودند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه امروز هم ملت ایران با توکل بر خدا در برابر همه توطئه‌ها ایستاده‌ است، گفت: ملت ایران هم با الگوگیری از سیره حضرت فاطمه(س)، با توکل بر خدا از هیچ قدرتی نترسیده و محکم در برابر استکبار ایستاده و از ارزش‌های اسلامی دفاع می‌کند.

 

الهامی‌نیا با تاکید بر اینکه حضرت زهرا(س) تنها الگوی زنان جامعه نیست، ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) هم با الگوگیری از سیره اهل بیت(ع) با اعتقاد و ایمان به خدا در برابر تمام جهان کفر ایستادند.

 

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی جامعه امروز و مشکلات خانواده‌ها در حوزه‌ طلاق گفت: حضرت زهرا(س) هرگز چیزی را تقاضا نمی‌کرد که حضرت علی(ع) توان برآورده کردن آن را نداشت. سیره و روش زندگی حضرت فاطمه (س) بهترین الگوی سبک زندگی اسلامی است و همه باید سیره آن حضرت را در تمام عرصه‌های زندگی خود الگو قرار دهند. این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: از جمله ویژگی‌های بارز در زندگی حضرت زهرا(س) حمایت ایشان از ولایت و اصل امامت است که حتی در این مسیر در مقابل خطرات و هجمه‌های دشمنان خود را سپر ولایت قرار دادند و از بذل جان خویش دریغ نکردند.

 

الهامی‌نیا با اشاره به نوع نگاه غرب به زنان گفت: جامعه غرب زن و حقوق زن را خوب نشناخته است که بخواهد برای زندگی زنان برنامه‌ای را ارائه کند. پشت پرده همه مسائل حقوق بشری و آزادی زنان، اغراض شیطانی، دنیوی و استفاده مادی بیشتر از زنان است.

 

وی با اشاره به اینکه در هیچ جای دنیا به اندازه اسلام به حقوق زنان توجه نشده است، گفت: اسلام موضوع آرامش در خانواده را به منظور تربیت فرزندان شایسته مورد تاکید قرار داده است.

 

امیدواریم با الگوگیری از این حضرت زهرا(س) هر چه بیشتر در راستای ترویج ایمان، توکل، پیشرفت و معنویت در جامعه گام برداریم.

 

انتهای پیام/
تگها: الهامی‌نیا؛, حضرت زهرا(س), کامل‌ترین الگو, رسیدن به تعالی انسانی, پیام دلیجان