امروز: پنج شنبه, 31 مرداد 1398
محتوای خبر

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان خبر داد: برگزار ی مراسم اعتکاف در 7 مسجد شهری و روستایی دلیجان

20 اسفند 1396 کد خبر : 9886110338

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان از برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در 7 مسجد شهری و روستایی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پیام دلیجان: حجت‌الاسلام نبی‌الله علی‌اکبرتبار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: مراسم معنوی اعتکاف امسال در شهر دلیجان در مسجد جامع ویژه خواهران و مسجد امام حسین (ع) ویژه آقایان برگزار می‌شود.

 

وی تصریح کرد: در شهر نراق نیز این مراسم در مسجد جامع نراق برگزار خواهد شد.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان ادامه داد: علاوه بر این مساجد روستای قالهر، دودهک، راوه، راونج، سینقان، خاوه و اردهال نیز امسال برگزارکننده مراسم معنوی اعتکاف خواهند بود.

 

علی‌اکبرتبار از پیش‌بینی حضور حدود 750 نفر در مراسم معنوی اعتکاف خبر داد و بیان داشت: خوشبختانه هر سال میزان استقبال جوانان از مراسم معنوی اعتکاف نسبت به سال قبل افزایش می‌یابد که پیش‌بینی می‌شود امسال نیز شاهد استقبال جوانان از این مراسم معنوی باشیم.

 

وی با تأکید بر اینکه حرکت معنوی و اسلامی اعتکاف، نماد فرهنگ دینی همراه با تذهیب نفس و معرفت است، خاطرنشان ساخت: تقویت و آسان‌سازی شرایط اعتکاف اهمیت بسیاری دارد و باید شرایط را به گونه‌ای مهیا کنیم که موجب حضور بیشتر جوانان در این سنت حسنه شود.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان ادامه داد: اعتکاف به عنوان دوره سه روزه خودسازی است که این دوره سه روزه بستر مناسبی برای بیداری از غفلت‌ها و برقراری ارتباط خالصانه با پروردگار یکتا است.

 

علی‌اکبرتبار ثبت‌نام در دلیجان از بیست اسفند لغایت 8 فروردین آغاز می‌شود و مبلغ 30 تومان است و در اداره تبلیغات اسلامی همه‌روزه به جز ایام تعطیل رسمی ثبت‌نام می‌شود و در دارالقرآن معراج از بیستم لغایت پایان اسفندماه در دو نوبت صبح و عصر ثبت‌نام می‌شود؛ و حدود 10 اعزام مبلغ داریم؛ و همچنین میزان استقبال جوانان به‌ویژه نوجوان در سال‌های قبل بسیار چشمگیر بوده است.

 

انتهای پیام/
تگها: رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان, خبر داد, برگزار ی, مراسم اعتکاف, مسجد شهری و روستایی دلیجان, پیام دلیجان