امروز: سه شنبه, 01 بهمن 1398
محتوای خبر

سرپرست فرمانداری دلیجان خبر داد: آماده‌باش ستاد خدمات سفر شهرستان دلیجان برای ایجاد نوروزی متفاوت برای گردشگران

27 اسفند 1396 کد خبر : 9886110388


سرپرست فرمانداری دلیجان از آماده‌باش ستاد خدمات سفر شهرستان دلیجان برای ایجاد نوروزی متفاوت برای گردشگران خبر داد.

 

به گزارش پیام دلیجان: محمدرضا یوسفی سرپرست فرمانداری دلیجان با اشاره  به ظرفیت های بالای گردشگری شهرستان دلیجان بخصوص شهر نراق گفت: شهرستان دلیجان با برخورداری از اماکن تاریخی و طبیعی یکی از پر جاذبه ترین مناطق استان مرکزی است که هر سال پذیرای شمار بسیاری از گردشگران نوروزی است.


وی اظهار کرد: با برنامه‌ریزی دقیق و فضاسازی مناسب و استفاده از ظرفیتهای موجود می توانیم از این فرصت مهم برای معرفی جاذبه های بالای سطح شهرستان استفاده بهینه کرد.


یوسفی به برنامه های پیش بینی شده برای ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزی در شهرستان اشاره کرد و افزود: آماده شدن 11 مدرسه با 106 کلاس قابل اسکان توسط آموزش و پرورش، نظافت ورودیهای شهر،روستا ومساجد بین راهی و سرویس های بهداشتی درون شهری و برون شهری، نظارت جدی از سوی مراجع بازرسی بر بازار و رصد قیمت ها و کیفیت خدمات در اماکنی مانند رستوران ها، مجتمع های خدمات رفاهی جاده ای و هتل ها، رفع نواقص روشنایی معابر و ورودی های شهر بخشی از اقدامات است.


وی ادامه داد: تعیین شیفت های مراکزی چون نانوایی ها و داروخانه ها، ایمن سازی جاده ها  و رفع مشکل ترافیکی نقاط حادثه خیز، رفع نواقص روشنایی معابر و ورودی های شهر، فعال بودن 18 اکیپ فعال نیروی انتظامی در شهرستان، آمادگی کشیک های امداد خودرو در مسیرهای اصلی، فعال بودن کشیک های اداره ها با هماهنگی فرمانداری در ایام نوروز  و آمادگی جمعیت هلال احمر با حضور در ورودی های شهر دلیجان و نراق جهت راهنمایی و تحویل بروشورهای راهنمای گردشگری شهرستان و امداد رسانی در پایگاهای هلال احمر از دیگر برنامه های پیش بینی شده است.


کاروانسرا و پل دو دهک، مجموعه بازار نراق، امامزاده سلیمان، امامزاده یحیی، امامزاده بی بی زبیده خاتون، غار نخجیر، قلعه و غار کهک، بادگیرها و آب انبارها و منازل تاریخی نراق از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان دلیجان به شمار می روند.
 
شهرستان دلیجان از توابع استان مرکزی با50 هزارنفر جمعیت درمرکز کشور و در مسیر استان های جنوبی و غربی به تهران و شمال کشور قراردارد.
تگها: سرپرست فرمانداری دلیجان, آماده‌باش ستاد خدمات سفر شهرستان دلیجان, نوروزی متفاوت برای گردشگران, پیام دلیجان