امروز: چهارشنبه, 04 اردیبهشت 1398
محتوای خبر

تولید انبوه دستگاه فیلتراسیون ایزوگام در واحد نراق

12 تیر 1394 کد خبر : 988611039

به گزارش پیام دلیجان، به نقل از آنا، دکتر حسن خیری در اولین جلسه کارگروه حوزه فناوری و مرکز رشد واحد نراق که با حضور فرماندار شهرستان دلیجان، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت و جمعی از اعضای هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق برگزار شد، به تشریح اهم فعالیتهای مرکز رشد، دفتر اقتصاد و شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های علمی – پژوهشی واحد نراق پرداخت و اظهار کرد: پیرو جلسه ای که با حضور دکتر واشقانی فراهانی معاونت پژوهش وفناوری دانشگاه آزاد اسلامی داشتیم مقرر شد که پژوهش‌های واحد نیاز محور باشد و براساس نیازهای شهرستان برنامه‌ریزی شود و این مساله انگیزه مضاعفی شد که این جلسات را برگزار کنیم.

 

وی افزود: فعالیتها، تمهیدات و پیشنهادات خوبی در یک سال اخیر در واحد نراق رخ داده است برخی کارها بر پایه یک دانشگاه کارآفرین است و نگاه ما یک نگاه نیاز محور است .

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق بیان کرد: کاهش جمعیت دانشجویی یک تهدید جدی برای دانشگاه محسوب می‌شود و طبیعا تهدیدی است که باید تبدیل به فرصت شود و دانشگاه‌ها خودشان را به بدنه جامعه متصل کنند.

 

وی افزود: در دانشگاه‌های کشورهای توسعه یافته و پیشرفته هم اتکا به عرضه علم، تولید دانش و ایجاد ارتباط دانشگاه با صنعت متداول است.

 

خیری خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق سامان دادن به فعالیت‌های پژوهشی و درآمدزاست از جمله این پژوهش‌ها که به فعلیت رسیده‌اند دستگاه فیلتراسیون ایزوگام است که مراحل ثبت اختراع، ساخت و تست خود را پشت سرگذاشته است و امیداوریم که با تولید انبوه آن و استقبال صنعت‌گران بخشی از آلام مردم منطقه نسبت به آلودگی زیست محیطی برطرف شود .

 

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی نراق بیان کرد: پژوهشگران واحد نراق موفق به تولید ماده استئارات کلسیم شدند که با تولید انبوه آن جلو خروج ارز وسرمایه ملی گرفته می‌شود و پتروشیمی امیرکبیر نمونه واحد نراق را تائیدکرده است و انشاءالله خواهیم توانست به زودی آنرا به تولید انبوه برسانیم .

 

خیری اظهار کرد: با ایجاد نشست‌ها و همایش‌های مشترک بین مسئولین قضایی شهرستان و مرکزحقوق واحد نراق می‌توان موضوع پایان نامه‌های دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد حقوق براساس مشکلات موجود شهرستان و استان برنامه ریزی و طراحی کرد .

 

وی افزود: فلسفه برگزاری این نشست با حضور فرماندار این است که دانشگاه نراق خود را بریده و بیگانه از منطقه نمی‌داند و دست همکاری و همدلی خود را برای حل مشکلات شهرستان دلیجان به طرف مسئولان و صنعت گران دراز کرده است .

 

خیری گفت: اگر پتنتی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد مربوط به عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد نراق است که ما به دکتر مرتضی انحصاری دارنده این پتنت افتخار می‌کنیم .

 

فرماندار شهرستان دلیجان هم از راه اندازی مرکز رشد و ایجاد دفتر اقتصاد و شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق ابراز خرسندی کرد و گفت: حقیقتا کمبود چنین مرکز تحقیقاتی در شهرستان دلیجان احساس می‌شد امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌ها وپتانسیل این مرکز و استادان، نخبگان و فرهیختگان واحد نراق درراستای رفع مشکلات شهرستان دلیجان گام‌های اساسی و موثری را برداریم .

 

دکتر هادی فدایی افزود: شهرستان دلیجان یک شهرستان صنعتی است و هر چند به لحاظ کمی در سالهای اخیر رشد خوبی داشته است لیکن به لحاظ کیفی آن جایگاهی که شایسته شهرستان است هنوز به دست نیاورده است که باید به منظورکیفی سازی صنایع تلاش بیشتر و مضاعفی صورت گیرد .

 

وی اظهارکرد: وظیفه ما در شهرستان دلیجان حفظ صنعت و صنایع است و با توجه به سرمایه‌گذاری‌ها وحمایت‌های بخش دولتی و بخش خصوصی که در زمینه صنعت صورت گرفته باعث شده که درآمدها و منافع خوبی عاید صنعتگران، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران شود .

 

فدایی خاطرنشان کرد: ما در شهرستان دلیجان به دنبال این هستیم که همه مردم از صنایع و تولیدات منتفع شوند و کسب درآمد کنند.

 

وی بیان کرد: همه دانشگاه‌ها به لحاظ ساختار فیزیکی شبیه هم هستند آنچه که مهم است حرکت، فعالیت و پویایی دانشجو و استاد در راستای رفع مشکلات جامعه و کشور است .

 

فدایی گفت: ناحیه صنعتی نراق، یک ناحیه صنعتی صنایع پاک است که اکنون فعالیت چندانی ندارد که باید تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی را برای فعال‌سازی هرچه بیشتر آن دعوت و هدایت کرد .

 

در ادامه تعدادی از استادان، پژوهشگران و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و مدیران شهری شهرستان دلیجان از جمله رئیس اداره صنعت معدن و تجارت درباره مسائل مربوط به توسعه ارتباط صنعت با دانشگاه و راه‌حل‌های تولید ثروت از طریق تولید علم و تکنولوژی و رفع مشکلات شهرستان دلیجان و منطقه به تبادل نظر پرداختند.

 

انتهای پیام/