امروز: سه شنبه, 29 مرداد 1398
محتوای خبر

دشمن اصلی و مسئله اصلی جهان اسلام داعش نیست بلکه اسرائیل غاصب است

19 تیر 1394 کد خبر : 988611113

 

به گزارش پیام دلیجان، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر حیدری نراقی امام جمعه نراق، ضمن توصیه نمازگزاران نراقی به تقوای الهی با اشاره به روز جهانی قدس گفت: بحمدالله امروز در سراسر ایران اسلامی شاهد حضور پر شور و عظیم مردم مومن و مسلمان در راهپیمایی روز قدس بودیم و این حضور حامل پیامی برای دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی به ویژه استکبار جهانی و صهیونیسم بود.

 

وی افزود: استکبار جهانی خیال می کند که اگر ملّت مسلمان ایران را تحت فشار قرار دهد مردم جا خالی می کنند و در مقابل نظام می ایستند و در اصل هدف استکبار جهانی از این فشار ها همین است و اگر نه مسئله هسته ای و مسئله حقوق بشر همگی بهانه است.

 

حجت الاسلام حیدری اظهار کرد: دشمن به دنبال این است که با خسته کردن مردم و قرار دادن مردم در مقابل نظام اسلامی اهداف پلید خود را پبش ببرد.

 

امام جمعه نراق تاکید کرد: در مذاکرات هسته ای همان پیش بینی هایی که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند: "من به این مذاکرات خیلی خوش بین نیستم" اتفاق افتاد و شما ملاحظه کردید که در چهارشنبه گذشته، در حالی که توافق تا اندازه ای صورت پذیرفته بود در روز پنجشنبه با یک تماسی که اوباما با کَری می گیرد بلافاصله اوضاع تغییر می کند و آمریکایی ها دوباره زیر حرفشان می زنند.

 

خطیب نماز جمعه نراق بیان کرد: این حضور پر شور مردم ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس لبیک گفتن به این آیه شریفه است که می فرماید: "اَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم" مؤمنان باید با یگدیگر با مهربانی و عطوفت رفتار و با دشمنان با قاطعیت، برخورد نمایند.

 

وی تصریح کرد: امروز ملت مسلمان ایران ثابت کرد که بعد از 37 سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد همچنان حامی مظلومین و مردم رنج کشیده فلسطین است.

 

حجت الاسلام حیدری با اشاره به تمام تلاش هایی که برای شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است گفت: ما بهای اندکی را برای بدست آوردن انقلاب نپرداختیم که با یک بهای کم بلافاصله بخواهیم این نظام را از دست بدهیم بنابراین می بایست از تیم مذاکره کننده هسته ای که به عنوان سربازان فداکار این مرز و بوم در مقابل زیاده خواهی های دشمن ایستادگی کردند تقدیر و تشکر کنیم.

 

وی ادامه داد: چه توافق حاصل شود و چه حاصل نشود همین استقامت و پا فشاری که تیم هسته ای کرد و در مقابل زیاده خواهی دشمن عقب نشینی نکرد برگ برنده نظام مقدس جمهوری اسلامی است و همه ی ما با زبان روزه آن ها را دعا می کنیم و امیدواریم که انشاالله تمام سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی چه آن هایی که در سنگر سیاست هستند و چه آن هایی که در سنگر اقتصاد، فرهنگ و ... هستند خداوند بر خدمات آن ها بیفزاید و موفق باشند.

 

امام جمعه نراق خاطرنشان کرد: امروز پیدایش داعش به خاطر نظام اسلامی است یعنی امروز داعش را به وجود آورده اند تا با درگیر کردن کشور های مسلمان منطقه به این جنگ نیابتی ذهن ها را از غدّه سرطانی اسرائیل دور سازند و مردم دیگر آن را دشمن اول نشناسند ولی امروز مردم ایران اسلامی و سایر کشورها با این حضور پر شور ثابت کردند که دشمن اصلی و مسئله اصلی جهان اسلام داعش نیست بلکه اسرائیل غاصب است و باید مقابل آن ایستاد.

 

انتهای پیام/