امروز: چهارشنبه, 21 آذر 1397
محتوای خبر

سوغات جوزغند نراق مستعد ثبت مالکیت فکری و معنوی جهانی است

29 مرداد 1394 کد خبر : 988611417

به گزارش پیام دلیجان، محمود مرادی، شهردار نراق روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: ثبت مالکیت فکری و معنوی حقوق مربوط به آفرینش ها و خلاقیت های فکری در زمینه های علمی، صنعتی، فنی است که دارای ارزش اقتصادی و داد و ستد است و جوزغند به عنوان دستاورد بومی نراق این خصلت ها را داراست.

 

وی افزود: تمهیدات لازم برای ثبت معنوی این سوغات منحصر به فرد اندیشیده شده و پرونده جوزغند نراق به عنوان میراث کهن یک هزار ساله در حال تهیه است تا با سپری کردن فرآیند ویژه در سازمان جهانی فکری وایپو ثبت شود.

 

مرادی اظهار کرد: شاخص های مطرح در پرونده ثبتی این میراث کهن شهر نراق بنا به اعلام میراث فرهنگی استان مرکزی در حوزه شیوه تهیه، فرهنگ داد و ستد و جایگاه خاص این سوغات در سبد میراث معنوی نراق است.

 

شهردار نراق تصریح کرد: جوزغند مهمترین و گرانترین سوغات و شیرینی محلی کشور است که دارای ارزش غذایی بالایی است به طوری که در جبهه های حق علیه باطل از آن به عنوان جیره جنگی یا نارنجک لُپی یاد می کردند.

 

وی بیان کرد: امسال هفتمین جشنواره جوزغند نراق در اوایل مهر ماه به مدت یک هفته در موزه آب شهر نراق از توابع شهرستان دلیجان برگزار می شود.

 

مرادی ادامه داد: در این جشنواره ملّی زنان هنرمند در 20 کارگاه به تهیه و فروش جوزغند می پردازند و در 15 غرفه نیز سوغات و محصولات کشاورزی و صنایع دستی شهرستان دلیجان برپا می شود.

 

این مقام مسئول تائید کرد: اشتغال خانگی برای بانوان، بالا بردن ارزش افزوده محصولات کشاورزی و تکمیل نقشه گردشگری نراق از اهداف برگزاری جشنواره ملّی جوزغند نراق است.

 

شهردار نراق افزود: با برگزاری جشنواره ملّی جوزغند در نراق در سال های متوالی 25 هکتار باغات هلو، آلو، زردآلو و بادام در شهر نراق احیا شده است.

 

وی اظهار کرد: اینک 50 کارگاه خانگی تهیه و تولید جوزغند در نراق فعال است که محصول تولیدی آن ها به سراسر کشور ارسال می شود.

 

مرادی گفت: این سوغات نوعی شیرینی قدیمی ویژه شهر نراق است که به شیوه خاصی توسط دستان هنرمند زنان و دختران نراق برای پذیرایی از میهمانان آماده می شود و این هنر را زنان نراقی تا به امروز زنده نگه داشتند. 

 

این مقام مسئول در ارتباط با تهیه جوزغند گفت: زنان نوعی هلو، زردآلو، آلو محلی را پوست کنده در معرض آفتاب قرار می دهند تا نیمه خشک شود، بعد از چند روز آفتاب خوردن هسته آن را خارج کرده و به جای آن مخلوطی از آرد مغز بادام، گردو، شکر، هل و آرد نخودچی قرار داده و در آن را می بندند. 

 

شهردار نراق افزود: این مخلوط خوراکی بعد از چند روز آفتاب خوردن و خشک شدن به وسیله سوزن با یک رشته نخ به شکل دانه های تسبیح به هم متصل می شود و آنرا در محل خشک و خنک برای مصرف آجیل شب عید و ایام زمستان ذخیره می نمایند. 

 

وی گفت: این ماده خوراکی به غیر از هلوی محلی (اَلگ) با میوه آلو، انجیر، گلابی و انگور هم تهیه می شود.

 

مرادی افزود: جوزغند مُقوّی و دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است تا جایی که در شرایط سخت از آن به عنوان یک وعده غذایی استفاده می نمایند. 

 

شهردار نراق خاطرنشان کرد: نراق شهری کوچک اما پرجاذبه با آثار و بناهای قدیمی فراوانی است که قابلیت جذب گردشگر از اقصی نقاط ایران و حتی گردشگران خارجی را دارد. 

 

شهر نراق از توابع شهرستان دلیجان است که 13 اماکن باستانی و تاریخی آن به ثبت ملّی رسیده است که مهمترین آنها شهاب سنگ آسمانی، بازار و کاروان سرای شمس السلطنه، امامزاده یحیی، مسجد امام حسن مجتبی (مسجد پایین)، مسجد جامع، امامزاده سلیمان و آب انبار حاج مهدی است.

 

نراق درجنوب استان مرکزی و از توابع شهرستان دلیجان است و حدود 140 کیلومتر با اراک فاصله دارد که امسال به مجمع جهانی شهرهای اسلامی پیوسته است.

 

انتهای پیام/ک