امروز: چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

ثبت نام دانش آموزان تبعه افغان در مدارس دلیجان آغاز شد

9 شهریور 1394 کد خبر : 988611505

به گزارش پیام دلیجان، حجت الله فدایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس بخشنامه ارسالی از مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش کشور، دانش آموزان اتباع بیگانه مجاز ساکن در دلیجان از هفته جاری تا اول مهرماه فرصت ثبت نام در مراکز آموزشی این شهرستان را دارند.

 

وی گفت: خانواده های افغان برای برخورداری دانش آموزان از تحصیل در مدارس دلیجان باید به آموزش و پرورش این شهرستان مراجعه کنند تا پس از صدور معرفی نامه، شرایط لازم برای تحصیل فرزندان آن ها در مدارس فراهم شود.

 

مدیر آموزش و پرورش دلیجان بیان کرد: داشتن دفترچه پناهندگی، کارت اقامت و گذرنامه برای تبعه افغان مجاز و دریافت معرفی نامه از دفتر کفالت افاغنه دلیجان ویژه اتباع افغان غیرمجاز ساکن این شهرستان، از شرایط لازم برای تحصیل دانش آموزان مذکور است.

 

فدایی اضافه کرد: در سال تحصیلی جدید حدود یکصد دانش آموز پایه اول دبستان برای تحصیل در مدارس، پس از مراجعه به آموزشگاه ها به صورت برنامه ریزی شده از سوی مدارس برای سنجش سلامت به پایگاه ها معرفی می شوند.

 

وی پیش بینی کرد: یکهزار دانش آموز تبعه افغان در سه مقطع آموزشی در سال تحصیلی جدید از امکانات آموزشی مدارس دلیجان بهره مند شوند.

 

مدیر آموزش و پرورش دلیجان بیان کرد: دانش آموزان تبعه افغان براساس بخشنامه، تنها حق تحصیل در مدارس دولتی را دارند و آموزش آن ها در آموزشگاه های خاص غیرقانونی است. 

 

وی ادامه داد: خانواده تبعه افغان برای بهره مندی فرزندانشان از امکانات تحصیلی در مدارس ملزم به پرداخت شهریه تعیین شده هستند. 

 

سال گذشته حدود یکهزار و یکصد دانش آموز تبعه افغان مجاز در مدارس دلیجان ثبت نام شدند.

 

شهرستان دلیجان با 45 هزارنفر جمعیت یکی از شهرستان های دوازده گانه استان مرکزی و در کنار ساوه و اراک یکی از سه شهرستان این استان است که تبعه افغان اجازه سکونت در آن را دارند.

 

انتهای پیام/ک