امروز: جمعه, 02 فروردین 1398
محتوای خبر

کتاب و کتابخوانی در اعتلای فرهنگ عمومی جامعه موثر است

28 آبان 1394 کد خبر : 988611726

امام جمعه دلیجان با اشاره به اینکه کتاب نیاز جامعه برای رشد و پویایی افراد است، گفت: کتاب و کتابخوانی در اعتلای فرهنگ عمومی جامعه موثر است.


به گزارش پیام دلیجان، حجت الاسلام کرامتی، امام جمعه دلیجان در همایش تجلیل از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی که در دلیجان برگزار شد، کتاب های خوب را بهترین ابزار برای رسیدن انسان به کمال دانست و افزود: اسلام دین تفکر، معرفت و دانش است.


حجت اله فدایی،‌ مدیر آموزش و پرورش دلیجان نیز در این همایش، با اشاره به اینکه رشد و تجلی فرهنگی جامعه به میزان ارتباط مردم آن جامعه با کتاب بستگی دارد ادامه داد: آموزش‌ و پرورش با همکاری فرهنگیان در نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در بین دانش آموزان فعالیت دارد.

     
فدایی به همکاری های گسترده بین آموزش و پرورش و نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان اشاره کرد و گفت: دانش آموزان و فرهنگیان فعال در زمینه کتاب و کتابخوانی شناسایی شده و از آنان به نحو شایسته تجلیل خواهد شد.


وی بر لزوم همکاری های بیشتر ادارات و نهادهای مرتبط در زمینه کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: باید در این زمینه تبلیغات مناسبی در سطح شهرستان داشته باشیم و جامعه را به سمت نهادینه کردن کتاب و کتابخوانی تشویق و ترغیب کنیم.


لطفعلی، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان دلیجان نیز از فعالیت دو کتابخانه عمومی در دلیجان و یک کتابخانه در نراق خبر داد و گفت: با همکاری دهیاری ها و شورای روستاها، کتابخانه عمومی در برخی از روستاهای شهرستان راه اندازی شده و تلاش داریم تعداد کتابخانه های عمومی را افزایش دهیم.


در این همایش از دانش آموزان، فرهنگیان و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل به عمل آمد.


انتهای پیام/