امروز: یکشنبه, 30 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

اولین شهرک صنفی کشور در دلیجان درگیر مشکلات زیرساختی/شهرداری به تعهدات خود عمل کند

30 آبان 1394 کد خبر : 988611731

 رئیس اتاق اصناف شهرستان دلیجان گفت:حدود ۵ سال از اقدام برای ساخت اولین شهرک صنفی کشور در دلیجان می گذرد اما شهرداری به تعهدات خود در خصوص ایجاد زیرساخت های آن عمل نکرده است.

حمید ابراهیمی رئیس اتاق اصناف شهرستان دلیجان در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان با اشاره به اینکه اولین شهرک صنفی کشور در دلیجان ایجاد شده است گفت: حدود پنج سال است که شهرک صنفی در دلیجان ایجاد شده است.

 


ابراهیمی اظهار کرد: از اجرای طرح شهرک صنوف در دلیجان به دلیل اینکه تاکنون شهرداری به تعهدات خود در خصوص ایجاد زیرساخت های شهرک صنوف عمل نکرده است راضی نیستیم .


وی ادامه داد: قرار بود  شهرداری بحث مربوط به زیرساختها ورودی و خروجی شهرک، گاز رسانی، روشنایی داخل شهرک، ایجاد واحدهای خدماتی را در این شهرک ایجاد کند.


رئیس اتاق اصناف شهرستان دلیجان با اشاره به اینکه تاکنون پیگیری های فراوانی را برای انجام اقدامات داشته ایم گفت: تغییراتی که در انتخاب شهرداری دلیجان داشته ایم در تاخیر اجرای زیرساخت های شهرک صنوف موثر بوده است.


وی اضافه کرد: البته شهردار جدید قول هایی در خصوص اجرای تعهدات و اجرای طرح توسعه شهرک صنفی دلیجان داده اند که امیدواریم هرچه زودتر اجرایی شود.


ابراهیمی ادامه داد: به منظور رفاه حال شهروندان ایجاد فضای آرام شهری و تجمیع خدمات صنوف، ۳۰۰ واحد صنفی شهر به شهرک صنوف منتقل شده اند.


رئیس اتاق اصناف شهرستان دلیجان گفت: شهرک صنوف آلاینده دلیجان در فضای ۳۰ هکتار مساحت ایجاد شده است.


وی با اشاره به اینکه در دلیجان دو هزار ۱۷۸واحد صنفی در بخش های مختلف فعالیت دارند گفت: از این تعداد واحد صنفی دو هزار و ۱۳۶ واحدصنفی به صورت دائم و مابقی به صورت موقت در سطح شهرستان فعالیت دارند.


ابراهیمی اظهار کرد: از تعداد کل واحدهای صنفی شهرستان دو هزار و۱۷۲ واحد صنفی عادی و ۶ واحد ایثارگری هستند.


وی با اشاره به اینکه بیش تر واحدهای صنفی شهرستان با یک هزار ۱۲۴ واحد صنفی در بخش توزیعی فعالیت دارند، ادامه داد: ۴۵۸ واحد صنفی در بخش تولیدی و ۵۹۶  واحد در بخش خدمات فعالیت دارند.


رئیس اتاق اصناف شهرستان دلیجان با اشاره به اینکه با کمترین هزینه در بخش اصناف می توان برای جوانان اشتغال ایجاد کرد گفت: در این راستا لازم است دولت تسهیلات مورد نیاز را در اختیار این قشر قرار دهد.


ابراهیمی خاطرنشان کرد: اصناف و واحدهای صنفی اقتصادی به عنوان یکی از ارکان اساسی اقتصاد کشور نقش به سزایی در توسعه شهرستان دارد.

 


انتهای پیام/