امروز: یکشنبه, 30 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

در نیمه نخست امسال؛ ۱۷۴ فقره پروانه کسب صنفی در دلیجان صادر شد

10 آذر 1394 کد خبر : 988611837

رئیس اتاق اصناف شهرستان دلیجان از صدور ۱۷۴ فقره پروانه کسب صنفی در این شهرستان در نیمه نخست امسال خبر داد.

 

حمید ابراهیمی رئیس اتاق اصناف شهرستان دلیجان در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان در این باره گفت: این مجوزها در بخش تولیدی، توزیعی و خدماتی برای واحدهای صنفی در شهرستان صادر شده است.

 

 


ابراهیمی با اشاره به اینکه در نیمه نخست امسال یک هزار و ۳۹۲ مورد بازرسی از واحدهای صنفی دلیجان انجام شده است اظهار کرد: از این تعداد بازرسی های انجام شده ۷۱ پرونده برای واحدهای صنفی متخلف تشکیل شده است.


وی با اشاره به اینکه ارزش پرونده های صادر شده بالغ بر ۲۰۰  میلیون ریال است بیان کرد: بیشترین تخلفات واحدهای صنفی مربوط به عدم درج قیمت، گران فروشی و کم فروشی بوده است.


رئیس اتاق اصناف شهرستان دلیجان با اشاره به اینکه اتاق اصناف شهرستان با واحدهای صنفی متخلف برخورد قاطع خواهد داشت، ادامه داد: در نهایت ۲۰ واحدهای صنفی متخلف در نیمه نخست امسال در شهرستان پلمپ شده اند.


رئیس اتاق اصناف شهرستان دلیجان از فعالیت دو هزار ۱۷۸واحد صنفی در بخش های مختلف این شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد واحد صنفی دو هزار ۱۳۶ واحدصنفی به صورت دائم و مابقی به صورت موقت در سطح شهرستان فعالیت دارند.


وی با اشاره به اینکه بیش تر واحدهای صنفی شهرستان با یک هزار ۱۲۴ واحد صنفی در بخش توزیعی فعالیت دارند، ادامه داد: ۴۵۸ واحد صنفی در بخش تولیدی و ۵۹۶  واحد در بخش خدمات فعالیت دارند.


رئیس اتاق اصناف شهرستان دلیجان با اشاره به اینکه با کمترین هزینه در بخش اصناف می توان برای جوانان اشتغال ایجاد کرد گفت: در این راستا لازم است دولت تسهیلات مورد نیاز را در اختیار این قشر قرار دهد.


ابراهیمی خاطرنشان کرد: اصناف و واحدهای صنفی اقتصادی به عنوان یکی از ارکان اساسی اقتصاد کشور نقش به سزایی در توسعه شهرستان دارد.


وی با بیان این که خانواده اصناف بخش بزرگی از جمعیت شهرستان دلیجان را در بر می گیرد، ابراز امیدواری کرد و گفت: با آزادی عمل بیشتر و حمایت های لازم از این قشر با یک برنامه ریزی و هدفگذاری مطلوب در سال ۹۴ بتوان زمینه رضایت مندی مصرف کنندگان، رونق فضای کسب و کار، تحرک و پویایی و درنهایت جامه عمل پوشاندن اهداف و سیاست دولت را در زمینه رونق کسب و کار فراهم آورد.


انتهای پیام/
تگها: اخبار اراک, اخبار استان مرکزی, استان مرکزی, پروانه کسب صنفی, نیمه نخست امسال, صادر شد, دلیجان