امروز: پنج شنبه, 26 مهر 1397
محتوای خبر

فاطمه خاکی شهردار دبیرستان بهشت دلیجان شد

24 آذر 1394 کد خبر : 988611961

 

در آیینی با حضور جمعی از مسئولین شهرستان حکم شهردار مدرسه در دبیرستان نمونه دولتی بهشت به دانش آموز فاطمه خاکی اهدا شد.

 

به گزارش پیام دلیجان، مهدی اسماعيلی، شهردار دلیجان در این آیین گفت: دانش آموزان در قالب طرح شهردار مدرسه می آموزند که چگونه می توان در تصمیم گیري ها شرکت کرده و مسیر امور را تعیین کنند.

 


اسماعیلی اظهار کرد: در واقعه می آموزند درس های واقعی زندگی فقط آنهایی نیست که در کلاس درس تدریس می شود درسهای واقعی، آنهایی است که شاگردان از طریق مشارکت و فعالیت در جامعه مدرسه کسب می کنند.


وی با مطلوب خواندن طرح شهردار مدرسه، اظهار داشت: ما در کنار آموزش و پرورش هستیم و با برگزاری جلسات فصلی یا ماهانه دانش آموزان شهردار را در پیشبرد مسوولیت های محوله یاری می کنیم.


شهردار دلیجان زیربنای فرهنگ سازی و آموزش حقوق شهروندی را از وظایف آموزش و پرورش و مدارس دانست و گفت: دانش آموزان و مدیران مدارس با تعامل بیشتر با شهرداری و ارائه نظرات و پیشنهادات سازنده ضمن یاری دادن شهرداری در مدیریت شهری، خود آنها نیز می توانند در سازندگی شهر نقش موثری ایفا کنند.

 

بهرام فدایی، رئیس شورای اسلامی شهر دلیجان در این مراسم با بیان اینکه از هم اکنون باید دانش آموزان را با حس مسوولیت پذیری آشنا کنیم، بر لزوم تدریس حقوق شهروندی در مدارس تاکید کرد.


وی گفت: با آموزش حقوق شهروندی، می توان در دانش آموزان حس تعهد و مسوولیت پذیری نسبت به پاکیزگی شهر و محل زندگی را به وجود آورد و بسیاری از مشکلات موجود در شهرها را برطرف کرد.


حجت اله فدایی، مدیر آموزش و پرورش دلیجان با اشاره به نقش دستگاه تعلیم و تربیت در همراه نمودن مردم با اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: آموزش و پرورش به عنوان دستگاه تربیت نیروی انسانی تمام تلاش خود را بکار می گیرد تا فرهنگ شهروندی را به نحو مطلوب به دانش آموزان آموزش دهد.


وی افزود: انتخابات طرح شهردار مدرسه در دبیرستان نمونه دولتی بهشت همزمان با انتخابات شورای دانش آموزی برگزار شد و دانش آموز فاطمه خاکی به عنوان شهردار مدرسه این آموزشگاه انتخاب و حکم ایشان توسط شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر دلیجان صادر و به وی اهدا شد.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
تگها: دلیجان, اخبار دلیجان, پیام دلیجان, شهردار مدرسه, شهردار دلیجان, شوراری شهر, فاطمه خاکی, شهردار دبیرستان بهشت, دلیجان