امروز: جمعه, 29 تیر 1397
محتوای خبر

اجرای عملیات بیولوژیک کشت بادامچه در ۴۰ هکتار از مراتع جاسب دلیجان

26 آذر 1394 کد خبر : 988611976

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلیجان گفت: عملیات بیولوژیک کشت بادامچه در ۴۰ هکتار از مراتع حوزه آبخیز جاسب در قالب طرح آبخیزداری به اجرا درآمده است.

 

سید ابوالفضل نصرالهی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلیجان در گفتگو با پیام دلیجان، گفت: این پروژه طی آبان ماه گذشته و با هدف حفاظت از خاک در مراتع روستای زر جاسب اجرایی شده است.

 

 نصرالهی اظهار کرد: این پروژه در راستای اصلاح و احیای مراتع و با هدف ایجاد پوشش گیاهی مناسب، جذب نزولات آسمانی، جلوگیری از بروز سیلاب های سطحی و فرسایش خاک صورت می گیرد.

 

وی در مورد اهمیت اجرای عملیات بیولوژیکی در بخش آبخیزداری عنوان کرد: کاهش میزان هدر رفت آب حاصل از بارندگی، جلوگیری از فرسایش خاک، تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی و در نتیجه کمک به سرسبزی منطقه از جمله مزایای اجرای عملیات بیولوژیکی در اراضی ملی و طبیعی است.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلیجان با اشاره به بحران کم‌آبی موجود در شهرستان خاطرنشان کرد: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان به منظور مقابله با خشکسالی و بحران کم‌آبی کشت گونه‌های خشکی پسند یا گونه‌هایی با نیاز آبی کم نظیر بادامچه را در دستور کار قرار داده است.

 

انتهای پیام/
تگها: دلیجان, دلیجان – نراق, منابع طبیعی دلیجان, پیام دلیجان, اخبار دلیجان, اجرای عملیات بیولوژیک, کشت بادامچه, مراتع جاسب دلیجان