امروز: چهارشنبه, 03 بهمن 1397
محتوای خبر

در هشت ماه امسال؛ ۴۵۸ واقعه ولادت در دلیجان به ثبت رسیده است

3 دی 1394 کد خبر : 988612082

رئيس ثبت احوال شهرستان دلیجان با اشاره به اینکه در هشت ماه امسال ۴۵۸ واقعه ولادت در این شهرستان به ثبت رسیده است گفت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دو و سه دهم درصد کاهش یافته است.

 

سيد رضا موسويان رئيس ثبت احوال دليجان به مناسبت سوم دی ماه سالروز تاسیس ثبت احوال در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان گفت: این روز یادآور صدور اولین شناسنامه به نام فاطمه ایرانی در سال ۱۲۹۷ است.

 

موسویان با بیان اینکه سازمان ثبت‌احوال در همه عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نقش بسزایی ایفا می‌کند، افزود: امروزه هیچ سازمان و بنگاه اقتصادی بدون در اختیار داشتن آمارهای ثبت‌احوال قادر به برنامه‌ریزی صحیحی نخواهد بود.

 

وی با یادآوری اینکه شعار امسال این سازمان "ثبت احوال، گذشته پرتلاش و آینده پرفروغ" است، افزود: سازمان مذکور با بیش از یک قرن سابقه فعالیت، وظایف تنظیم اسناد هویتی برای آحاد جمعیت، صدور شناسنامه، مکانیزه کردن خدمات، صدور کارت ملی، و کارت هوشمند ملی و... را بر عهده دارد.


رئيس ثبت احوال دليجان گفت: در هشت ماهه نخست امسال ۲۸۲ واقعه ازدواج در این شهرستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل دو و چهار دهم درصد کاهش یافته است.


موسویان اظهار کرد: در این مدت ۱۷۸ مورد طلاق نیز در شهرستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل درصد قابل ملاحظه ای افزایش داشته است.


وی با اشاره طی این مدت ۴۵۸ واقعه ولادت در این شهرستان به ثبت رسیده است ادامه داد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دو و سه دهم درصد کاهش یافته است.


رئيس ثبت احوال دليجان گفت: در هشت ماه امسال ۱۸۳ واقعه وفات در این شهرستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵.۱ درصد افزایش یافته است.


انتهای پیام/
تگها: ازدواج و طلاق در دلیجان, ولادت و فوت در دلیجان, در هشت ماه امسال, واقعه ولادت, در دلیجان .به ثبت رسیده, ثبت احوال دلیجان, اخبار دلیجان, پیام دلیجان, دلیجان