امروز: چهارشنبه, 24 مهر 1398
محتوای خبر

اواخر دی ماه؛ مسابقات منطقه ای علمی و کاربردی هنرستان‌ها برگزار می‌شود

17 دی 1394 کد خبر : 988612260

مدیر آموزش و پرورش دلیجان گفت: مرحله ی منطقه ای مسابقات علمی و کاربردی هنرستان‌ها در اواخر دی ماه برگزار می شود و  انتظار داریم کلیه هنرجویان هنرستان ها در این مسابقات شرکت کنند.

 

به گزارش پیام دلیجان، حجت اله فدایی، مدیر آموزش و پرورش دلیجان در جلسه کمیته مسابقات علمی و کاربردی هنرستان‌ها گفت: برگزاری این مسابقات سبب بروز خلاقیت علمی و تقویت روحیه رقابت پذیری هنرجویان خواهد شد.

 


فدایی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی گذشته رتبه های خوب کشوری در هنرستانهای شهرستان دلیجان توسط هنرجویان کسب شده است اظهار کرد: لازم است مدیران هنرستانها با تشویق و در اختیار قرار دادن امکانات لازم به هنرجویان، زمینه بروز این خلاقیت ها را در آنان فراهم کنند.


وی با بیان اینکه مسابقات علمی –کاربردی نقش مؤثری در کیفیت بخشی به آموزش های علمی و کارگاهی ایفا می‌کند، اظهار داشت: از سرگیری این رقابت سالم آموزشی را که با استقبال پرشور هنرستان‌ها و ادارات فنی و حرفه‌ای و کاردانش استان‌ها روبرو گشت، رمز پویایی و نشاط هنرجویان و هنرآموزان است.


مهدی دلاوری، معاون آموزشی آموزش و پرورش دلیجان گفت: مسابقات علمی و کاربردی هنرستان‌ها نشان دهنده نقاط قوت و ضعف در آموزش، تجهیزات و نیروی انسانی حوزه فنی و حرفه ای و کاردانش بوده و اینگونه مسابقات موجب شکوفایی قابلیت‌ها و پتانسیلهای هنرجویان  در حوزههای عملی، مهارتی می شود.


وی هدف از برگزاری اینگونه مسابقات را ایجاد فرصت رقابت علمی – مهارتی توأم با رفاقتها و جاذبه های آن عنوان کرد و گفت: مسابقات در سه مرحله منطقه ای، استانی و کشوری برگزار می شود.


در ادامه هر یک از مدیران فنی حرفه ای و کاردانش در جهت بهتر برگزار شدن مسابقات نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

 

انتهای پیام/
تگها: اواخر دی ماه, مسابقات منطقه ای, علمی و کاربردی هنرستان‌ها, در دلیجان, اخبار دلیجان, پیام دلیجان, دلیجان