امروز: چهارشنبه, 03 بهمن 1397
محتوای خبر

اخطار به واحد های آلاینده در دلیجان

19 آبان 1393 کد خبر : 98861227

به گزارش پیام دلیجان ، به نقل از دیار آفتاب ، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی هشت واحد تولید عایق رطوبتی(ایزوگام) در شهرستان دلیجان به دلیل عدم رعایت ضوابط و استاندارد های زیست محیطی و آلایندگی زیاد، اخطار دریافت کردند.

 رییس اداره حفاظت محیط زیست دلیجان در این رابطه گفت: به این واحدهای صنعتی آلاینده اخطار داده شده که نسبت به رفع آلایندگی و نصب سامانه فیلتراسیون اقدام کنند در غیر این صورت، مهر و موم خواهند شد.

'حمید عبادی ' افزود: این واحد ها نیمه فعال بودند که با فعالیت دوباره آنها در پاییز باعث آلودگی زیست محیطی شده اند که طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی در صورت رفع نکردن آلایندگی از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

وی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون چهار واحد تولید عایق رطوبتی به دلیل آلایندگی زیست محیطی در این شهرستان مهر و موم شدند.

عبادی تصریح کرد: این اداره با انجام بازدید های شبانه روزی و کنترل مستمر از فعالیت واحدهای تولیدی و خدماتی بویژه واحدهای تولید عایق رطوبتی، قیر و پودرهای صنعتی که از منابع عمده آلایندگی شهرستان هستند، در صدد کاهش آلودگی هوا و محیط زیست است.

دلیجان با داشتن ۱۱۰ واحد تولید کننده عایق های رطوبتی (ایزوگام و قیر) و ۱۴ واحد تولید کننده پودر صنعتی و معدنی به عنوان چهارمین شهر آلوده استان مرکزی مطرح است.

 

انتهای پیام/