امروز: یکشنبه, 30 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

رئیس اداره محیط زیست دلیجان مطرح کرد: 11 واحد صنفی آلاینده و بدون مجوز زیست محیطی در دلیجان پلمب شدند

6 بهمن 1394 کد خبر : 988612563

رئیس اداره محیط زیست دلیجان گفت: 11 واحد صنفی آلاینده و بدون مجوز زیست محیطی که در زمینه قیر و ایزوگام در شهرستان فعالیت داشته و فاقد سیستم کنترل آلودگی بودند، با دستور مقام قضایی پلمب شدند.

 

کامبیز خلیلی رئیس اداره محیط زیست دلیجان در گفتگو با پیام دلیجان گفت: از این تعداد واحد پلمب شده  10 واحد صنفی بدون مجوز زیست محیطی در زمینه قیر و یک واحد هم در بخش ایزوگام به دلیل آلاینده گی در شهرستان، با دستور مقام قضایی پلمب شدند.

 

خلیلی اظهار کرد: در پایش های بازرسین و کارشناسان پایش این اداره کل طی امسال همچنین تعدادی واحد صنفی آلاینده بدون مجوز زیست محیطی در شهرستان شناسایی و اخطار های لازم به آنها ابلاغ شده است.

 

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 209 اخطاریه زیست‌محیطی توسط این اداره صادر شده است که از این تعداد 156 مورد مربوط به واحدهای تولیدکننده قیر و عایق‌های رطوبتی، 26 مورد واحدهای تولیدکننده میکرونیزه و مابقی مربوط به فعالیت واحدهای صنعتی بوده است.

 

رئیس اداره محیط زیست دلیجان افزود: بر اساس بند «ب» ماده 192 قانون برنامه پنجم محیط زیست کشور واحدهای تولیدی، صنعتی، عمرانی، خدماتی و زیربنایی موظف هستند نسبت به نمونه‌برداری و اندازه‌گیری آلودگی و تخریب زیست‌محیطی خود اقدام و نتیجه را در چارچوب خوداظهاری به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه دهند.

 

خلیلی بیان کرد: طبق ماده 688 قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود از قبیل آلوده ‌کردن آب آشامیدنی یا توزیع آب آشامیدنی آلوده، دفع غیربهداشتی فضولات انسانی، دامی و مواد زاید، ریختن مواد مسموم‌ کننده در رودخانه‌ها، زباله در خیابان‌ها و کشتار غیر مجاز دام، استفاده غیرمجاز فاضلاب خام یا پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب برای مصارف کشاورزی ممنوع است و مرتکبین چنانچه طبق قوانین خاص مشمول مجازات شدیدتری نباشند، به حبس تا یک سال محکوم خواهند شد.

 

 شهرستان دلیجان با 400 واحد صنعتی و یک شهرک، دو قطب و یک ناحیه صنعتی، سومین شهرستان آلوده استان مرکزی است.

 

اتنهای پیام/