امروز: سه شنبه, 29 مرداد 1398
محتوای خبر

درد دل های زنبوردار نمونه دلیجان

11 آذر 1393 کد خبر : 98861275

آقای کمره ای زنبوردار شهرستان دلیجان

 

 

به گزارش پیام دلیجان، آقای علی کمره ای یکی از زنبورداران با سابقه این شهرستان می باشد که در حدود 30 سال به کار زنبورداری مشغول بوده و در آغاز این کار و در 10 سال اول آن ، کار خود را با تعداد کمی کلونی زنبور عسل آغاز کرده است. ایشان تحت نظر زنبورداران با سابقه ای هم چون حاج ولی الله حمیدی و حاج علی علی اکبری این کار را فرا گرفته و با فراگیری آن از این بزرگان و با گذشت زمان و کسب تجربه ، رفته رفته مبادرت به توسعه کار زنبورداری خود نموده است. وی در حال حاضر تعداد 400 کلونی زنبور دارد و به صورت حرفه ای این کار را دنبال می کند.

 

 

پرورش زنبور عسل

 

 

کمره ای در خصوص مشکلات زنبورداری این شهرستان به خبرنگار پیام دلیجان گفت : از جمله مشکلات کار زنبورداری فقدان تسهیلات مناسب و حمایت های مالی از زنبورداران ، گران بودن لوازم و تجهیزات کار زنبورداری از جمله دارو و کندو ، فقدان دارو که در سال های گذشته به صورت رایگان توسط جهاد سازندگی در اختیار زنبورداران قرار می گرفت و در حال حاضر اینگونه نمی باشد و مرگ غیر طبیعی زنبورهایی که از کندو خارج شده و بازگشتی به آن ندارند به دو دلیل وجود امواج ناشی از دکل ها و مبایل ها و هم چنین ریز گردهای فصلی معلق در هوا که همه این ها کار زنبورداری را دچار مشکلاتی می کند.

 

پرورش زنبور عسل

 

وی در ادامه گفت: برای پرورش بهتر زنبورها و دستیابی به عسل با کیفیت از جمله اقدامات موثر اقدام به کوچ کردن های مناسب و انتقال با برنامه کندوها در مقاطع و زمان های مختلف به محیط هایی که گل های مناسب دارند می باشد.

 

پرورش زنبور عسل

 

ایشان در پایان گفت : برگزاری  کلاس ها و دوره های آموزشی ویژه جوانان علاقه مند به پرورش زنبور عسل کار بسیار خوبی است که برای نتیجه گیری بهتر و مناسب تر می بایست این کارآموزان اقدام به یادگیری عملی این کار در کنار زنبورداران نمایند.

 

پرورش زنبور عسل

 

 

انتهای پیام/