امروز: چهارشنبه, 09 بهمن 1398
محتوای خبر

فرماندار دلیجان بر ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی تاکید کرد

16 اسفند 1394 کد خبر : 988613229

 

 

 

فرماندار شهرستان دلیجان بر ارائه خدمات و تسهیلات مناسب و مطلوب به مسافران نوروزی از طریق کمیته های دهگانه ستاد خدمات سفر این شهرستان تاکید کرد.

 

هادی فدایی روز یکشنبه در نشست هماهنگی خدمات سفر دلیجان افزود: بستر سازی برای جذب بیشتر گردشگر در ایام و تعطیلات نوروز در این شهرستان وظیفه ای مهم است.


وی ادامه داد: با توجه به اینکه دلیجان در مسیر ارتباطی اصلی استان های جنوبی و شرقی با استان های شمالی و مرکز قرار دارد باید برنامه ها و خدمات در این شهرستان به گونه ای باشد که ماندگاری گردشگران نوروزی را در پی داشته باشد.


وی ادامه داد: میانگین تردد خودروها در هر روز از نوروز بر اساس آمار سال های قبل یکصد هزار خودرو است درحالیکه آمارها بیانگر آن است که هشت تا 10 هزار گردشگر از اماکن تاریخی و طبیعی این شهرستان در این ایام بازدید می کنند.


فدایی گفت: همه باید بکوشند تا گردشگران با خاطره ای خوش از این شهرستان عبور کرده و ضریب نارضایتی ها با خدمات موثر به حداقل ممکن برسد ، ضمن آنکه برنامه های اثرگذار در کاهش تصادفات در مسیرهای پرتردد و ارتباطی این شهرستان با تسهیل در عبور و مرور مسافران و گردشگران نیز الزامیست.


وی افزود: بستر سازی مناسب و تدابیر لازم برای پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی باید به گونه ای باشد تا به افزایش شمار گردشگران این شهرستان بیانجامد.


وی ادامه داد: نظافت و زیبا سازی نمازخانه ها، پاکسازی معابر، کاشت نهال، گشت سیار شبانه روزی، ساماندهی دستفروشان، لکه گیری و آسفالت معابر و تامین سوخت مورد نیاز از جمله مواردی است که باید در فرصت باقی تا نوروز در این شهرستان محقق شود.


مسئول میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری دلیجان نیز در این نشست گفت: همه اماکن تاریخی ،گردشگری و طبیعی این شهرستان برای بازدید گردشگران در ایام نوروز آماده شده است.


علی مشهدی افزود: 30 هزار بسته و اقلام فرهنگیو اطلاع رسانی برای معرفی بناهای تاریخی منطقه فراهم شده که در ورودیهای شهر و اماکن تاریخی بین گردشگران نوروزی توزیع می شود.


وی بیان کرد: دلیجان با برخورداری از اماکن تاریخی و طبیعی یکی از پر جاذبه ترین مناطق استان مرکزی است که هر ساله پذیرای شمار بسیاری از گردشگران نوروزی است.


وی گفت: سه پایگاه امداد و نجات، دو پایگاه اطلاع رسانی، دو پایگاه اورژانس جاده ای و مجتمع خدماتی و رفاهی این شهرستان آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.


وی گفت: نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی در پارک الغدیر نیز در ایام نوروز فعال است تا صنایع دستی و سوغات این شهرستان را عرضه کند.


کاروانسرا و پل دو دهک، مجموعه بازار نراق، امامزاده سلیمان، امامزاده یحیی، امامزاده بی بی زبیده خاتون، غار نخجیر، قلعه و غار کهک، بادگیرها و آب انبارها و منازل تاریخی نراق از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان دلیجان به شمار می روند.


شهرستان دلیجان از توابع استان مرکزی با 45 هزارنفر جمعیت درمرکز کشور و در مسیر راه ارتباطی استانهای جنوبی و غربی به تهران و شمال کشور قراردارد.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/
تگها: فرماندار دلیجان, خدمات مطلوب به مسافران نوروزی, در دلیجان, اخبار دلیجان, مناطق گردشگری دلیجان