امروز: چهارشنبه, 09 بهمن 1398
محتوای خبر

سرپرست جمعیت هلال احمر استان مرکزی خبر داد امدادرسانی جمعیت هلال احمر استان مرکزی به 370 مسافر نوروزی

2 فروردین 1395 کد خبر : 988613386

سرپرست جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: از آغاز طرح نوروزی امداد و نجات جمعیت هلال احمر این استان تاکنون به 370 مسافر در 45 حادثه امدادرسانی شده است.

 

به گزارش پیام دلیجان، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی، محمد محمدی گفت: در این حوادث 55 تن از مسافران مصدوم شدند که 35 نفر آنان به مراکز درمانی منتقل و 20 نفر نیز به صورت سرپایی از خدمات درمانی بهره‌مند شدند.

 

 

خبرگزاری فارس: امدادرسانی جمعیت هلال احمر استان مرکزی به 370 مسافر نوروزی

 وی ادامه داد: همچنین با آغاز طرح نوروزی امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی 19 اسکان اضطراری و شش مورد رها سازی انجام شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان مرکزی بیان کرد: از 25 اسفند ماه تاکنون 7 هزار و 322 نفر از مسافران نوروزی از خدمات ایمنی و سلامت جمعیت هلال احمر این استان بهره مند شدند.

محمدی اظهار کرد: همچنین در این مدت یک هزار و 301 نفر به ایستگاه سلامت، 286 نفر به ایستگاه دوستدار کودک و 252 مسافر به خیمه نماز جمعیت هلال احمر استان مرکزی مراجعه و از خدمات این مراکز بهره‌مند شدند.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای آغاز طرح راهنمای مسافران نوروزی 3 هزار و 972 نسخه نقشه، 3 هزار و 368 قلم فرهنگی، امدادی از قبیل کتابچه، دعای سفر و بروشورهای آموزشی به مراجعه کنندگان به پایگاه‌های ‏راهنمای مسافران نوروزی اهدا شده است.‎

سرپرست جمعیت هلال احمر استان مرکزی با یادآوری فعالیت 31 پایگاه امداد و نجات در سطح استان گفت: یک‌صد نفر از امدادگران جمعیت هلال احمر این استان در 12 پایگاه ثابت، هشت پایگاه سیار، یک پایگاه کوهستانی و 10 پایگاه پشتیبانی امداد و نجات در سطح این استان در راستای خدمت رسانی به مسافران نوروزی فعالیت دارند.

محمدی بیان کرد: همچنین 20 پایگاه ایمنی و سلامت، چهار خیمه نماز، هفت پایگاه دوستدار کودک و 13 پایگاه سلامت به خدمت رسانی مسافران نورزی مشغول هستند.

طرح نوروزی امداد و نجات جاده‌ای هلال احمر استان مرکزی از روز 25 اسفند آغاز و تا 15 فروردین ماه جاری ادامه دارد.

انتهای پیام/
تگها: سرپرست جمعیت هلال احمر, استان مرکزی, امدادرسانی, جمعیت هلال احمر استان مرکزی, مسافر نوروزی