امروز: جمعه, 22 آذر 1398
محتوای خبر

یک واحد آلاینده صنعتی بازیافت در شهرستان دلیجان مهرو موم شد

11 فروردین 1395 کد خبر : 988613502

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست دلیجان از مهرو موم یک واحد صنعتی آلاینده بازیافت و شستشوی پت (ظروف یکبار مصرف ) در این شهرستان خبرداد.

 

به گزارش پیام دلیجان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی کامبیز خلیلی افزود: پیرو شکایات واصله در خصوص رها سازی غیر قانونی فاضلاب شیمیایی این واحد آلاینده، با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان از ادامه فعالیت این واحد جلوگیری شد

 

وی اضافه کرد: بر اساس ماده 9 قانون حفاظت وبهسازی محیط زیست اقدام به هر عملی که موجبات آلودگی محیط زیست را فراهم نماید ممنوع است و واحدهای آلاینده موظفند در مهلت قانونی لازم نسبت به رفع آلایندگی خود اقدام نمایند، در غیر اینصورت از ادامه فعالیت آنها جلوگیری به عمل خواهد آمد.

 

خلیلی توضیح داد: در تعطیلات نوروزی این اداره به صورت مستمر از واحدهای صنعتی مستقر در شهرستان بازدید و در صورت عدم رعایت مسایل زیست محیطی با آنها برخورد خواهد کرد.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دلیجان از صدور 255 اخطار زیست محیطی برای واحدهای آلاینده شهرستان دلیجان در سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت تعداد 12 واحد صنعتی غیر مجاز نیز با حکم قضایی مهرو موم شده است .

 

شهرستان دلیجان از توابع استان مرکزی با داشتن بیش از 400 واحد صنعتی به عنوان چهارمین شهر صنعتی استان مرکزی شناخته می شود.

 

 

انتهای پیام /
تگها: دلیجان, اخباردلیجان, یک واحد آلاینده صنعتی, بازیافت, شهرستان دلیجان, مهرو موم, شد, پیام دلیجان