امروز: چهارشنبه, 09 بهمن 1398
محتوای خبر

بازدید بیش از 97 هزار گردشگر از جاذبه های دلیجان در ایام نوروز/ افزایش 15 درصدی مسافران نوروزی نسبت به سال قبل

14 فروردین 1395 کد خبر : 988613523

فرماندار شهرستان دلیجان گفت: در ایام تعطیلات نوروزی بیش از 97 هزار مسافر و میهمان نوروزی در این شهرستان حضور یافتند و از ظرفیتهای گردشگری بهره مند شدند.

 

هادی فدایی فرماندار شهرستان دلیجان در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان گفت: در ایام نوروز 97 هزار و 742 نفر مسافر و گردشگر نوروزی از جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرستان بازدید کردند.

 

 

 

وی به افزایش بازدید گردشگران از شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: در نوروز امسال شاهد افزایش 15 درصدی مسافران نوروزی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن در شهرستان بودیم.

 

فرماندار شهرستان دلیجان گفت: کاروانسرا و پل دو دهک، مجموعه بازار نراق، امامزاده سلیمان، امامزاده یحیی، امامزاده بی بی زبیده خاتون، غار نخجیر، قلعه و غار کهک، بادگیرها و آب انبارها و منازل تاریخی نراق از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان دلیجان به شمار می روند که بیشترین بازدیدها را داشته اند.

 

 وی از اقامت 98 هزار 870 مسافر نوروزی در مراکز اقامتی شهرستان از ۲۷ اسفند ماه سال ۹۳ تا ۱۳ ‏فرودین ۹۵ خبر داد و گفت: این تعداد در هتل ها، ‏مهمانپذیر ها، خانه مسافرها، کمپ های موقت (چادر های مسافرتی در پارک ها، مدارس، مهمانسرای ادارات ، خوابگاه‌های دانشجویی وسالن های ورزشی شهرستان ‏اسکان داده شدند.‏

 

فدایی به تردد خودرو در محورهای مواصلاتی شهرستان در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: به طور میانگین در ایام نوروز روزانه 200 هزار وسیله نقلیه سبک وسنگین در محورهای شهرستان تردد داشته اند.‏

 

شهرستان دلیجان از توابع استان مرکزی با 45 هزارنفر جمعیت درمرکز کشور و در مسیر راه ارتباطی استانهای جنوبی و غربی به تهران و شمال کشور قراردارد.

انتهای پیام/
تگها: دلیجان, بازدید, بیش از, 97 هزار گردشگر, جاذبه های دلیجان, ایام نوروز, افزایش 15 درصدی, مسافران نوروزی, نسبت, سال قبل, پیام دلیجان