امروز: پنج شنبه, 04 بهمن 1397
محتوای خبر

سلیمی:‌ منحنی تورم در بودجه 95 رو به افزایش است

23 فروردین 1395 کد خبر : 988613656

یک نماینده اصولگرای مجلس اظهار کرد: با بودجه‌ای که به مجلس تقدیم شده منحنی تورم رو به افزایش و رکود روز به روز بیشتر می‌شود.

به گزارش پیام دلیجان، علیرضا سلیمی طی سخنانی در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال 95 با بیان این که بودجه سال جاری دارای نقاط قوت و ضعف می‌باشد گفت: امیدواریم اکنون که فصل رسیدگی به بودجه است بتوانیم نقص‌هایی را که وجود دارد برطرف کنیم.

وی با اشاره به بحث نفت در بودجه گفت: واقعیت این است نفت 40 دلاری آن هم دو و نیم میلیون بشکه در روز آرمان گرایانه است؛ باید به گونه‌ای نگاه کنیم که این مطلب قابلیت بازگشت به کشور را داشته باشد.

این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه اظهار کرد: بودجه‌ی عمرانی نیز در سال 94، 20 هزار میلیارد عملکرد داشته که اکنون در لایحه 60 هزار میلیارد در نظر گرفته شده است. یعنی چیزی حدود سه برابر افزایش داشته‌ایم که باید تلاش کنیم برای عملیاتی شدن این میزان اعتبار اختصاص داده شود.

سلیمی با بیان اینکه به دنبال کوچک سازی و چابک سازی دولت هستیم گفت: هر سال بودجه هزینه‌ای افزایش داده می‌شود امسال هم 37 هزار میلیارد افزایش داشته است که امیدواریم بتوانیم در این راستا به خوبی عمل کنیم.

وی درباره‌ی مسایل مربوط به آموزش و پرورش در بودجه نیز اظهار کرد: 1050 میلیارد تومان کسری بودجه وجود دارد و مطالبات معلمان هنوز بر روی زمین مانده است. چه کسی می‌خواهد این میزان را پرداخت کند در حالی که بنا بود 4 درصد بودجه پژوهشی به تولید ناخالص ملی برسد؟

نماینده مردم محلات در مجلس در مورد حوزه‌ی بهداشت و درمان نیز اظهار کرد: در بخش بهداشت با 2000 میلیارد تومان کسری در حوزه دانشگاههای علوم پزشکی مواجه هستیم این باعث می‌شد که کمی بعد با رقمی بسیار بیشتر از این کسری داشته باشیم.

 

این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به این که نرخ رشد اقتصادی امسال منفی بوده است گفت: با این بودجه‌ای که به مجلس تقدیم شده منحنی تورم رو به افزایش بوده و رکود روز به روز بیشتر می‌شود و منابع کشورمان هم محدود است و اگر هزینه‌ها بالا برود به این معنی است که دولت بیش از گذشته باید قرض کند.

 

منبع ایسنا

انتهای پیام/

 
تگها: دلیجان, سلیمی:‌, منحنی تورم, در بودجه 95, رو به افزایش, است, پیام دلیجان, اصولگرایان