امروز: جمعه, 29 تیر 1397
محتوای خبر

با گذشته دو سال از اجرای طرح تحول نظام سلامت؛ گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات بهداشت و درمان دلیجان نیست

27 اردیبهشت 1395 کد خبر : 988614125

سخنگوی شورای اسلامی شهر دلیجان گفت: با اجرای طرح تحول نه تنها مشکلات شهرستان برطرف نشده است بلکه مشکلات به مراتب بیشتر از گذشته خودنمایی می کند و صدای اعتراض گسترده شهروندان از وضع نامطلوب فعلی را بلندتر از قبل کرده و متاسفانه گوش شنوایی نیز برای شنیدن صدای مردم وجود ندارد.                   

 

رحمان دلاوری سخنگوی شورای اسلامی شهر دلیجان در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان گفت: در حالی که بیش از دو سال از آغاز طرح تحول نظام سلامت در کشور می گذارد متاسفانه مشکلات حوزه سلامت دلیجان نتها کم نشده است بلکه اجرای این طرح مشکلاتی را برای این شهرستان به وجود آورده است.

 

 

 

 

دلاوری اظهار کرد: علیرغم  اعتراضات مردمی و پیگیری شورای اسلامی شهر دلیجان نتیجه بخش نبوده است و مشکلات همچنان ادامه دارد.


عدم امکان انتقال بیماران اورژانسی دلیجان به شهرهای نزدیک قم وکاشان

وی، کمبود پزشک متخصص، تجهیزات اورژانسی و درمانی و عدم امکان اعزام بیماران اورژانسی به بیمارستان شهرهای کاشان یا قم از جمله مسائل و مشکلات مزمن و دامنه دار شهرستان دلیجان عنوان کرد.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر دلیجان گفت: با اجرای طرح تحول نه تنها مشکلات شهرستان برطرف نشده است، بلکه مشکلات به مراتب بیشتر از گذشته خودنمایی می کند و صدای اعتراض گسترده شهروندان از وضع نامطلوب فعلی را بلندتر از قبل کرده و متاسفانه گوش شنوایی نیز برای شنیدن صدای مردم وجود ندارد. 

 

وی ادامه داد: در سال ۹۳ علیرغم پیگیری شورای شهر و قول مساعد و فوری مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اراک مبنی بر رفع مشکلات بهداشت و درمان دلیجان در تفاهمنامه ای قرار شد، بیماران اورژانسی دلیجان به بیمارستان کاشان که در فاصله کوتاهی از شهرستان قرار دارند اعزام شودند که به دلایل نامعلوم  این تفاهمنامه هیچگاه اجرایی نشد.

 

دلاوری اضافه کرد: این در حالی است که بیماران دلیجانی باید در شرایط حاد اورژانسی با شرایط استرس، فشار عصبی و تبعات ناگوار اعزام عزیزان دارای وضع اضطرار خود به اراک را تحمل کنند.

 

 سخنگوی شورای اسلامی شهر دلیجان بیان کرد: موضوعی که چه بسا بدلیل بعد مسافت امکان رسیدگی فوری به وضع این بیماران را شدیدا کاهش داده و منجر به فوت و یا لطمات جدی به آنها شده است. 
 

وعده راه اندازی قطب ترومای شرق استان مرکزی در دلیجان محقق نشده

وی با بیان اینکه شهرستان دلیجان در کریدور ترانزیتی شمال به جنوب و محور مواصلاتی شرق به غرب کشور قرار دارد ادامه داد: این موضوع باعث شده است تا هر روز شاهد سوانح و حوادث تلخ جاده ای و بالطبع دارای تعداد قابل ملاحظه ای مجروحان دارای وضعیت حاد اورژانسی باشیم.

 

دلاوری اظهار کرد: این موضوع باعث شده بود تا مسئولین وزارت بهداشت و درمان قول راه اندازی قطب ترومای شرق استان مرکزی را در دلیجان داشته باشیم که متاسفانه تاکنون رنگ واقعیت به خود نگرفته است.

 

سخنگوی شورای اسلامی دلیجان با بیان اینکه شرایط دلیجان لزوم حضور پزشک متخصص ارتوپد بومی و مقیم در شهرستان را برجسته می کند افزود: با توجه به گسترش جمعیت شهرستان ، حضور پزشک متخصص رادیولوژی ، اورولوژی و جراح چشم پزشکی نیز تبدیل به مطالبه مستمر شهروندان در این سالها شده است. 

 

وی ادامه داد: البته بیمارستان امام صادق (ع) دلیجان که به عنوان یک بیمارستان جنرال است و حتما می بایست پنج تخصص اصلی شامل متخصص بیهوشی ، جراح عمومی ، زنان و زایمان ، اطفال و متخصص داخلی را از هر کدام حداقل دو پزشک در اختیار داشته باشد اما متاسفانه کمتر زمانی اتفاق افتاده که همه این تخصص ها را بطور کامل در اختیار داشته باشد.

 

دلاوری بیان کرد:علیرغم وجود زیرساخت و فضای مناسب بیمارستانی برای انجام عمل های اورژانسی در اکثر مواقع امکان انجام این مهم وجود ندارد و مسئولین بیمارستانی چاره ای جز اعزام  بیماران اورژانسی ندارند که متاسفانه بدلیل طی مسافت طولانی و عدم وجود آمبولانسهای پیشرفته مجبور به پذیرش ریسک بالای فوت یا آسیب های جدی این دسته از بیماران هستند.


دریافت گزارش چندین زایمان در مسیر انتقال به دلیل نبود پزشک متخصص در دلیجان

 سخنگوی شورای اسلامی دلیجان بیان کرد: اطلاعات تاسف بار اخیر حکایت از زایمان چند مادر باردار در شرایط اعزام در  آمبولانس دارد که ناشی از فقدان پزشک متخصص زنان و زایمان از اواخر اسفند ماه ۹۴ تاکنون بوده است.
 

وی افزود: با همه مشکلاتی که مردم شهرستان دلیجان در حوزه بهداشت و درمان با آن دست و پنجه نرم می کنند متاسفانه در سفری  که وزیر بهداشت سال گذشته به استان مرکزی داشت و قرار بود به شهرستان دلیجان هم بیاید ولی این سفر انجام نشد.

 

 

انتهای پیام/
تگها: دلیجان, با گذشته, دو سال, از اجرای, طرح تحول, نظام سلامت؛, گوش شنوایی, برای, شنیدن, مشکلات, بهداشت و درمان, دلیجان, نیست, پیام دلیجان