امروز: دوشنبه, 31 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

دولت یازدهم در تحقق وعده‌های انتخاباتیش ناتوان است/ خورشید تابان برجام کی می‌تابد

28 اردیبهشت 1395 کد خبر : 988614149

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس با بیان اینکه دولت یازدهم در تحقق وعده‌های انتخاباتیش ناتوان است، گفت: در مذاکرات برجام، آمریکایی‌ها ما را یاد عمروعاص انداخته و سادگی بعضی از ارکان تیم مذاکره کننده، خاطره ابوموسی را در اذهان زنده می‌کند.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: دولت تدبیر و امید به مردم وعده داده بود که ظرف مدت 100 روز مشکل اشتغال، بیکاری، تورم و مسکن را حل کند، اما با گذشت چند سال از روی کار آمدن نشان داد از جامه عمل پوشاندن به وعده‌های انتخاباتی خود به مردم ناتوان است،

وی تصریح کرد: متاسفانه دولت با حاشیه سازی و ایجاد مسائل فرعی به دنبال مشغول سازی ذهن مردم است تا مردم را از پیگیری مطالبات دور کند.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت نبود بودجه و خالی بودن خزانه را بهانه‌ای برای عمل نکردن به وعده‌های انتخابانی می‌داند، در حالی که خالی بودن خزانه بهانه‌ای بیش نیست.

سلیمی با اشاره به موضوع برجام خاطر نشان کرد: ما نه مخالف برجام و نه موافق آن هستیم، بلکه موافق مشروط بودیم، اما باید بگوییم هیأت مذاکره کننده در بعضی از موارد دقت لازم را نداشت، به طوری که امروز نمی‌توانیم مطالبات را از طرف مقابل درخواست کنیم و این نیرنگی بود که از طرف مقابل انجام شده است.

وی با بیان اینکه در مذاکرات برجام طرف مقابل حکم عمر و عاص و طرف ایرانی حکم ابوموسی اشعری را داشت، بیان کرد: مذاکرات برجام ما را به یاد حکمیت عمروعاص و ابوموسی اشعری می‌اندازد، در این مذاکرات آمریکایی‌ها ما را یاد عمر و عاص و سادگی بعضی از ارکان تیم مذاکره کننده، خاطره ابوموسی را در اذهان زنده می‌کند، عمر و عاص به راحتی وی را فریب و ابوموسی اشعری انگشترش را به حکم خلع حضرت علی (ع) از انگشتش بیرون می‌آورد، اما در مقابل آنچه از دست می‌دهد، هیچ چیزی را به دست نمی‌آورد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور به مردم وعده داده بود ملت آفتاب برجام را خواهند دید، اگر برجام آفتاب تابان است که همه آن را می‌ببیند و نباید سال‌ها منتظر نورافشانی این خورشید تابان بنشینند و منتظر بمانند، پس خورشید تابان برجام کی می‌تابد.

انتهای پیام/