امروز: یکشنبه, 03 تیر 1397
محتوای خبر

یادواره 9 شهید مدافع حرم در روستای مزوش دلیجان برگزار شد

30 اردیبهشت 1395 کد خبر : 988614188

یادواره 9 شهید مدافع حرم شهرستان دلیجان عصر روز پنج شنبه در روستای مزوش از توابع شهرستان دلیجان برگزارشد.

 

به گزارش پیام دلیجان، عضو موسسه روایت سیره شهدای قم در این آیین گفت: به فرمایش مقام معظم رهبری اگر شهدای حرم با گروه های فاسد تکفیری و داعش در ان سوی مزها وارد جنگ نمی شدند امروز باید شاهد جنگ در داخل استانها ی کشورمان می بودیم.

 

حجت الاسلام حسین آقامیری افزود: دشمن از گسترش اسلام ناب محمدی در منطقه و دنیا به وحشت افتاده است و با راه اندازی اسلام هراسی و ایران هراسی قصد محدود کردن مسلمان و شیعیان را دارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: دفاع مقدس یک جنگ نابرابر بود که 41 کشور پشت سر رژیم بعث عراق با هدف براندازی نظام نوپای جمهوری اسلامی وارد میدان جنگ شده بودند. 

 

حجت الاسلام سید حسین اقا میری افزود: شهدای هشت سال دفاع مقدس تربیت یافتگان مکتب عاشورا و پیروان سید الشهدا (ع) بودند که برای دفاع از اسلام ناب محمدی (ص) و ناموس، جان خود را فدا کردند.

 

عضو موسسه روایت سیره شهدای قم اظهارکرد: امنیت و آسایش امروز کشور مدیون خون شهدا است و رشادت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس درسی به دشمنان داد که هیچ کشور یا گروه تروریستی جرات نزدیک شدن به مرزهای ایران را ندارد. 

 

فرمانده سپاه ناحیه دلیجان نیزدراین آیین گفت: برگزاری یادواره شهدا نقش به سزایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و افزایش روحیه شهادت‌طلبی در بین آحاد جامعه دارد

 

سرهنگ سید محمد سجادی افزود: امروز جامعه اسلامی بیش از هر زمان دیگری به ترویج روحیه ایثار و شهادت در جامعه نیازمند است.

 

روستای مزوش با 500 نفر جمعیت در 25 کیلومتری شهرستان دلیجان ازتوابع استان مرکزی قراردارد و سه شهید مدافع حرم تقدیم کرده است . 

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام /
تگها: یادواره 9 شهید مدافع حرم, در روستای مزوش دلیجان, برگزار شد