امروز: چهارشنبه, 24 مهر 1398
محتوای خبر

درخشش دانش آموز دلیجانی در مسابقات کشوری ساخت و پرواز هواپیمای گلایدر

12 مرداد 1395 کد خبر : 988614857

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دلیجان گفت: دانش آموز دلیجانی موفق به کسب رتبه برتر کشوری در مسابقات ساخت و پرواز هواپیمای گلایدر  شد.

 

 حجت اله فدایی ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دلیجان در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان گفت: دانش آموز امیر محمد دلاوری  دلیجان توانست در مسابقات کشوری ساخت و پرواز هواپیمای گلایدر  که در تهران برگزار شد مقام برتر را کسب کند.

 

دلاوری اظهار کرد: نداشتن موتور و سامانه کنترل ، وزن سبک ، طول بال بلند ، برخورداری از آیرودینامیک قوی برای کاهش اصطکاک هوا ، پرتاب با دست و نیاز نداشتن به باند از ویژگی های این هواپیمای گلایدر است.

 

وی برد هواپیما و بیشترین مسافتی که در هوا با حداقل انحراف می تواند پرواز کند ، کیفیت ساخت ، زیبایی طرح ، توانمندی پاسخ دادن دانش آموزان به سئوالات علمی داوران از معیارهای ارزشیابی شرکت کنندگان در این مسابقه بوده است .

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دلیجان گفت : مسابقات ساخت و پرواز هواپیمای گلایدر با هدف آشنا شدن دانش آموزان با ساخت و ساز محصولی با کاربرد علوم نوین مانند هواپیما در بخش هوا و فضا شدند.

 

وی اظهار کرد: شرکت در فضای پرشور و نشاط علمی و رقابت سازنده در بین دانش آموزان مقطع ابتدایی برگزار شد و این دانش آموز پس از شرکت در مرحله استانی و کشوری ، موفق به کسب مقام برتر این مسابقات شد.

 

 

انتهای پیام/
تگها: دلیجان, درخشش, دانش آموز دلیجانی, مسابقات کشوری, ساخت, و, پرواز, هواپیمای گلایدر, پیام دلیجان