امروز: دوشنبه, 03 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

مذاکرات نشان داد که نباید سرنوشت کشورمان را به ریسمان بریده ی آمریکایی ها گره بزنیم/ آمریکایی ها به دنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران هستند

24 مرداد 1395 کد خبر : 988614977
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

مذاکرات نشان داد که نباید سرنوشت کشورمان را به ریسمان بریده ی آمریکایی ها گره بزنیم/ آمریکایی ها به دنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران هستند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نکته مورد اهمیت در برجام این است که این مذاکرات نشان داد که ما نباید سرنوشت خودمان را به ریسمان بریده بریده آمریکایی ها گره بزنیم و باید در بخش های مختلف اقتصادی، نظامی و .. روی پای خودمان بایستیم و بدانیم که آمریکایی ها نمی توانند مشکلات ما را حل کنند.

 

به گزارش پیام دلیجان ؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با "آرمان کرمان " در خصوص بی نتیجه بودن برجام بعد از گذشت شش ماه گفت:برجام یک تجربه است، علی الرغم اینکه تیم مذاکره کننده زحمات خود را کشید ولی این تجربه نشان داد که طرف فرضی به شدت غیر قابل اعتماد است مذاکره در برجام به هدف رفع تحریم ها صورت گرفت و هدف چیز دیگری جز این نبود.

حجت الاسلام سلیمی در ادامه افزود: بنابراین وقتی که خروجی مذاکرات رفع یکباره تحریم ها نبود و مسائل دیگری را  مطرح کردند، این نشان می دهد که طرف غربی یک طرف زیاده خواه، لجوج، عنود و به معنی واقعی کلمه دشمن  است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: نکته مورد اهمیت در برجام این است که این مذاکرات نشان داد که ما نباید سرنوشت خودمان را به ریسمان بریده بریده آمریکایی ها گره بزنیم و باید در بخش های مختلف اقتصادی، نظامی و .. روی پای خودمان بایستیم و بدانیم که آمریکایی ها نمی توانند مشکلات ما را حل کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: حتی در مسائل منطقه  دیدید که یک آتش بس را در سوریه راه انداختند اما از پشت  به آن ها خنجر زدند، اینها اهل از پشت خنجر زدن هستند بنابراین باید با اتکا به خودمان مسیر آینده را پیش برویم.

حجت الاسلام سلیمی تشریح کرد: نکته دیگر این است که ما به تعهداتمان عمل کردیم و براساس آیات قران به عهد خودمان وفادار بودیم اما ان ها عهد خود را نقض کردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد: آمریکا تنها به مسئله هسته ای ما بسنده نخواهد کرد و بهانه های پی در پی را علم خواهد کرد، همانطور که هم اکنون بحث حمایت از تروریست ها، حقوق بشر و بحث تغییر سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه را مطرح کرده است.

وی در پایان گفت: در نهایت آمریکایی ها به دنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و به کمتر از آن هم بسنده نمی کنند نباید فریب لبخند آن ها را خورد.

انتهای پیام/