امروز: چهارشنبه, 03 بهمن 1397
محتوای خبر

بافت تاریخی شهر نراق نمونه موفق از مدیریت بافت های تاریخی کشور است

30 مرداد 1395 کد خبر : 988615045

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: اقداماتی که ظرف 10 سال گذشته در شهر نراق صورت گرفته است یک نمونه موفق از مدیریت بافت های تاریخی و فرسوده کشور است.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ مجید رضا نصر الله نژاد مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در جریان بازدید از بافت تاریخی شهر نراق گفت:  شهر نراق توان تبدیل شدن به یک الگو برای دیگر شهر های تاریخی مشابه کشور را دارد.

 

نصرالله نژاد اظهار کرد: مدیریت شهری نراق هوشمندانه ارزش های تاریخی و فرهنگی خود را مدیریت کرده و به همین دلیل شورای عالی شهرسازی و معماری پذیرفته برای این شهر طرح جامع ویژه تهیه کند.

 

 وی بیان کرد: طرح جامع ویژه نراق تهیه شده و آماده ابلاغ است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با اشاره به اینکه راه و شهرسازی استان مرکزی شهرداری نراق را در ساماندهی بافت تاریخی حمایت می کند افزود: در آینده  با تعاملی که با شهرداری نراق خواهیم داشت طرح ساماندهی ورودی بازار و مرمت آن را حمایت خواهیم کرد و برای تملک خانه های تاریخی با ارزش نراق آمادگی داریم زمین مناسب در اختیار شهرداری قرار دهیم .

 

شهر تاریخی نراق استعداد ثبت جهانی نراق را دارد

محمود مرادی شهردار نراق نیز در این دیدار گفت: نراق از توابع استان مرکزی، شهری باستانی با قدمتی حدود دو هزارساله است که از مجموع 140 هکتاری کل شهر،20 هکتار آن مجموعه کالبدی بافت تاریخی است.

 

محمودی اظهار کرد: اگر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و راه و شهرسازی با شهرداری همکاری داشته باشند و اعتبارات لازم را در اختیار قرار دهند شهر تاریخی نراق در آینده نزدیک استعداد ثبت جهانی را خواهد داشت.

 

وی با اشاره به اینکه مشارکت مردم در نراق بسیار بالا است خاطرنشان کرد: در خصوص تخصیص به موقعه اعتبارات کارها در کوتاه ترین زمان به نتیجه خواهد رسید.

انتهای پیام/
تگها: نراق, پیام دلیجان