امروز: جمعه, 29 تیر 1397
محتوای خبر

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر دلیجان مطرح کرد: چالش شبانه بیماران دلیجان برای تهیه دارو درتنها بیمارستان این شهر

6 شهریور 1395 کد خبر : 988615136

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهردلیجان گفت: داروخانه شبانه روزی تنها بیمارستان دلیجان دوماه است که به دلیل کمبود نیروی انسانی شب ها تعطیل بوده وبیماران را با مشکل مواجه کرده است.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ رحمان دلاوری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: داروخانه شبانه روزی بیمارستان امام صادق (ع) دلیجان به عنوان تنها داروخانه شبانه روزی دولتی این شهر، بیش از دو ماه است که به دلیل کمبود نیروی انسانی شب ها تعطیل است و به بیماران خدمات ارائه نمی دهد.

 

وی افزود: در حال حاضر همراهان بیماران بستری در بیمارستان امام صادق(ع) دلیجان مجبورند شب ها برای تهیه دارو به تنها داروخانه خصوصی شبانه روزی این شهر، در خارج از بیمارستان مراجعه کنند.

 

دلاوری تصریح کرد: در این مدت از رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک درخواست رسیدگی به این موضوع را داشته ام و با وجود قول مساعدی که برای حل این مشکل داده شد، هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و همچنان بیماران در نیمه شب با چالش و بلاتکلیفی هستند و برای تهیه دارو مجبورند به خارج از بیمارستان مراجعه کنند.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر دلیجان بیان کرد: این در حالی است که طبق قانون خدمات پزشکی، داروخانه های شبانه روزی بیمارستان ها موظف هستند در طول بیست و چهار ساعت به طور مداوم به مراجعه کنندگان خود خدمات ارائه کنند.

 

کمبود پزشک متخصص و تعطیلی واحد انتقال خون

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر دلیجان خاطرنشان ساخت: این مشکل در کنار ده ها مشکل دیگر نظیر کمبود پزشک عمومی و متخصص، تعطیلی واحد انتقال خون، مشکلات اعزام به بیمارستان های خارج از استان و ... قرار دارد که لاینحل باقیمانده و با وجود پیگیری ها و درخواست هایی که از دانشگاه علوم پزشکی داشته ایم تاکنون به نتیجه ای دست نیافته ایم.

 

دلاوری گفت: از مسئولین استانی و شهرستانی حوزه بهداشت و درمان، تقاضا داریم برای کاهش این مشکلات اهتمام جدی داشته و مردم شهرستان دلیجان را آنگونه که لایق آن هستند از خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی بهره مند سازند.

 

شهرستان دلیجان با ۵۰هزار نفر جمعیت در جنوب شرق استان مرکزی قرار دارد و دارای دو بخش دلیجان(مرکزی) و نراق است.

انتهای پیام/
تگها: دلیجان, رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر دلیجان, مطرح کرد:, چالش شبانه بیماران, دلیجان, برای, تهیه دارو, در, تنها, بیمارستان, این شهر, پیام دلیجان؛