امروز: سه شنبه, 01 خرداد 1397
محتوای خبر

15 مهرماه؛ برگزاری جشنواره روز ملی روستا در دلیجان

8 مهر 1395 کد خبر : 988615434

رئیس هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی شهرستان دلیجان از برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی روز ملی روستا در 15 مهرماه 95 در دلیجان خبر داد.

 

سید اکبری بهاری رئیس هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی شهرستان دلیجان در گفتگو با پیام دلیجان گفت: در جلسه ای که با حضور بخشدار و دهیاران شهرستان دلیجان برگزار شده مقرر شد اولین جشنواره فرهنگی و ورزشی روز ملی روستا به صورت متمرکز در شهر دلیجان برگزار شود.

 

بهاری اظهار کرد: برپایی نمایشگاه صنایع دستی، پخت نان و آش، برگزاری بازیهای بومی محلی خاص هر روستا و اختتامیه مراسم با اجرای تعزیه سنتی در روستای بیجگان از دهستان جاسب به مناسبت ایام محرم از برنامه های این جشنواره است.

 

وی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت: ایجاد فضایی با نشاط و پویا از اولویت‌های برگزاری جشنواره است.

 

رئیس هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی شهرستان دلیجان بیان کرد: برگزاری جشنواره بازی‌ها و آیین‌های بومی و محلی می‌تواند نقش بسزایی در معرفی فرهنگ روستایی ایفا کند.

 

به منظور ارج‌گذاری به روستائیان و فرهنگ روستایی ۱۵ مهرماه به نام روز روستا در تقویم ملی به ثبت رسیده است.

 

شهرستان دلیجان با مرکزیت شهر دلیجان در منتهی الیه جنوب شرق استان مرکزی واقع شده، این شهرستان از شمال با قم، از جنوب با استان اصفهان از شرق با کاشان و از غرب با محلات مجاورت دارد و مساحت آن دو هزار و 141 کیلومتر مربع می باشد.

 

شهرستان دلیجان دارای یک بخش به نام مرکزی و دو شهر دلیجان و نراق و چهار دهستان به نام های دودهک ، جاسب ، جوشق و هستیجان است.

 

12 هزار و 967 خانوار در شهرستان دلیجان زندگی می کنند که چهار هزار و 444 خانوار آن ساکن مناطق روستایی هستند.

 

انتهای پیام/

 
تگها: 15 مهرماه, جشنواره روز ملی روستا, در دلیجان