امروز: پنج شنبه, 06 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

در آستانه سفر هیات دولت به استان مرکزی؛ ۲ هزار راوه ای خواستار رسیدگی به مشکل آب شرب روستایشان شدند

27 مهر 1395 کد خبر : 988615588

جمعی از مردم روستای راوه از توابع شهرستان دلیجان استان مرکزی در نامه ای خواستار رسیدگی به مشکل آب شرب این روستا شدند و از دولت درخواست کمک کردند.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ مردم روستا در نامه خود تاکید کرده اند روستای راوه بزرگترین و پر جمعیت ترین روستای شهرستان دلیجان محسوب می شود و قریب به ۲۰۰۰نفر جمعیت دارد و همچنین روستایی مهاجر پذیر می باشد ، ولی از سالهای قبل با مشکل کمبود آب شرب مواجه است.

 

 

 

در ادامه نامه آمده است: هر چند مسئولین دلسوز در سالهای قبل به علت ضرورت کمبود آب و رفع مشکل مذکور اقدامات مناسبی را انجام داده اند ولی به علت اینکه آب شرب کیفیتی نامناسب دارد، باعث بروز مشکلاتی از جمله بیماری های  کلیوی- گوارشی و گرفتگی دائمی شبکه ها و انشعابات خانوارها و روستا شده است.

 

مردم راوه تاکید کرده اند: با توجه به خط انتقال آب سد کوچری در شعاع ۱۵ کیومتری روستای راوه ، با انتقال آب از سد مشکل کیفیت و کمیت آب روستا مرتفع می شود.

 

محمد حسین حاجعلی دهیار روستای راوه در این خصوص گفت: رنگ آب در بعضی از مواقع بعلت ریزش چاه آب و انتقال آب از مجتمع کهک راوه به چاه میانی از طریق لوله مایل به قهوه ای است.

 

حاجعلی اظهار کرد: اما مشکل اصلی آب چاه این است که دارای املاح بالایی بوده ومزه آن تند است و با انتقال چندباره در لوله ها رسوب گذاری شدید میکند که این امر سبب گرفتگی شبکه آب شده که گاهی بمدت یک هفته تعدادی از خانوارها از داشتن آب محروم می شوند.

 

وی ادامه داد:آب راوه آنقدر املاح دارد که فیلتر دستگاه تصفیه آب را باید ۲۰روزه عوض کرد.

 

مردم راوه در پایان نامه اظهار امیدواری کرده اند که هیات دولت با سفر خود به استان این مشکل را مد نظر قرار داده و آن را رفع کند.

 

انتهای پیام/
تگها: سفر هیات دولت به استان مرکزی, راوه, مشکل آب شرب روستا