امروز: جمعه, 22 آذر 1398
محتوای خبر

بدلیل ایجاد آلایندگی زیست محیطی؛ دو واحد تولیدی عایق رطوبتی آلاینده در دلیجان مهر و موم شد

12 آبان 1395 کد خبر : 988615779

رییس اداره حفاظت محیط زیست دلیجان گفت: از ابتدای امسال تاکنون دو واحد تولید عایق رطوبتی بدلیل ایجاد آلایندگی زیست محیطی در این شهرستان مهر و موم شدند.

 

کامبیز خلیلی رییس اداره حفاظت محیط زیست دلیجان در این خصوص در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 800 بازدید و پایش زیست محیطی از صنایع موجود در این شهرستان انجام شده و 63 واحد صنعتی و خدماتی آلاینده اخطار زیست محیطی دریافت کردند.

 

 

خلیلی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون دو واحد تولید عایق رطوبتی است که با حکم قضایی مهر و موم شده است.

 

وی ادامه داد: این واحد تولیدی با وجود اخطارهای پی در پی و تداوم آلایندگی در راستای اجرای ماده 16 قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا تعطیل و تا زمان رفع کامل آلایندگی اجازه فعالیت ندارد.

 

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست دلیجان با اشاره به اینکه اوج فعالیت واحدهای عایق رطوبتی و وصول شکایات متعدد مردمی مبنی بر آلایندگی توام با انتشار دود و بوی نامطبوع در سطح شهر به خصوص در ساعات پایانی شب است اظهار کرد: بر اساس هماهنگی با دادستان عمومی، پایش شبانه واحدهای صنعتی در دستور کار این اداره قرار گرفت.

 

شهرستان دلیجان در جنوب استان مرکزی با 50 هزار نفر جمعیت، 400 واحد صنعتی در چهار شهرک و ناحیه صنعتی دارد و به عنوان چهارمین شهر آلوده استان مرکزی شناخته شده است.

انتهای پیام/