امروز: پنج شنبه, 06 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

پرجمعیت ترین روستای دلیجان به توجه مسئولان نیاز دارد؛انتظار یکساله کتابخانه راوه برای تجهیز+عکس

15 آبان 1395 کد خبر : 988615810

دهیار روستای راوه شهرستان دلیجان گفت: ساختمان کتابخانه راوه یکسال است که توسط دهیاری راوه تکمیل و به نهاد کتابخانه ها واگذار شده اما همچنان انتظار تجهیز شدن را می کشد.

 

محمد حسین حاجعلی دهیار روستای راوه شهرستان دلیجان در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان گفت: تا دوسال گذشته برای احداث کتابخانه در روستای راوه مشکل تنها مکان بود.

 

حاجعلی اظهار کرد: پس از توافق دهیاری با نهاد کتابخانه ها ساختمانی به متراژ ۱۲۰متر زیربنا و کلیه امتیازات مصرفی به مدت ۱۵سال واگذار شد.

 

وی ادامه داد: پس گذشت دو سال و رفع مشکلات جزئی توسط دهیاری در هشت ماه گذشته هنوز اقدامی جهت پارتشین بندی وتجهیز انجام نشده است.

 

دهیار روستای راوه شهرستان دلیجان گفت: کل ساختمان کتابخانه با اعتباری بالغ بر ۸۰میلیون تومان توسط دهیاری انجام شده است.

 

وی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی و ترویج این فرهنگ ارزشمند در بین نسل های مختلف به ویژه جوانان افزود: مقوله کتاب و کتابخوانی تنها منحصر به فرد و یا نهادی خاص نیست بلکه متعلق به همه افراد است و لازمه آن توسعه این مهم در تمامی مناطق است.

 

حاجعلی با اشاره به اینکه احداث کتابخانه های عمومی، می تواند زمینه توسعه فرهنگ کتابخوانی را فراهم کند خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان استانی و نهاد کتابخانه های استان هر چه زودتر نسبت به تجهیز این کتابخانه اقدام کنند.

روستای راوه بزرگترین و پر جمعیت ترین روستای شهرستان دلیجان محسوب می شود و قریب به ۲۰۰۰نفر جمعیت دارد.

 

 

انتهای پیام/