امروز: چهارشنبه, 28 آذر 1397
محتوای خبر

وجود 42 هزار جلد کتاب در پنج کتابخانه دلیجان

19 آبان 1395 کد خبر : 988615878

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان گفت: پنج کتابخانه در شهرستان دلیجان وجود دارد که 42 هزار جلد کتاب در آنها به مخاطبان عرضه می شود.

 

لطفعلی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان گفت: در هفته کتاب و کتابخوانی برنامه های متنوعی در سطح شهرستان پیش بینی شده است.

 

 

 

 

لطفعلی اظهار کرد:در اجرای برنامه های هفته کتاب تلاش می شود از مشارکت اقشار مختلف جامعه و همچنین سازمان های دولتی و غیردولتی و همچینین رسانه ها استفاده شود.

 

وی به برنامه های پیش بینی شده اشاره کرد و افزود: رونمایی کتاب حسن صفری، نقد کتاب حدترخص از شیخ محمد رحیمی، گفتمان کتابخوانی با دانشگاه نراق، نشست کتابخوان هنرستان فدک واداره زندان بخشی از برنامه ها است.

 

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دلیجان ادامه داد: کارگاه آموزش مهارتهای قصه گویی ویژه مادران و برگزاری بیش از ده مورد برنامه های مختلف ترویجی کتاب در قالب بازدید مدارس و مسابقات مختلف کتابخوانی از دیگر برنامه ها است.

 

لطفعلی افزود:عضویت رایگان علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در روز 24 آبان را یکی از برنامه های این هفته عنوان کرد و گفت: در این روز علاقمندان می توانند با مراجعه به کتابخانه های عمومی در این نهاد فرهنگی عضو و از خدمات آن به صورت رایگان به مدت یک سال بهره مند شوند.

 

وی با اشاره به اینکه در دلیجان پنج باب کتابخانه وجود دارد افزود: از این تعداد دو کتابخانه در شهردلیجان (اشراق و علامه سید عبدالهادی حسینی دلیجانی)؛ یک کتابخانه در نراق (فاضلین نراقی)، یک کتابخانه در روستای راونج (الغدیر) و یک کتابخانه مشارکتی در واران جاسب (مرحوم ناصری) است.

 

لطفعلی با بیان اینکه بیش از ۴۲ هزار جلد کتاب در کتابخانه های شهرستان وجود دارد ادامه داد: طی یک ساله گذشته بیش از ۱۸ هزارجلد کتاب توسط اعضا به امانت برده شده است.

 

انتهای پیام/