امروز: چهارشنبه, 28 آذر 1397
محتوای خبر

رئیس هیأت شمشیر بازی استان مرکزی: رشته شمشیر بازی در شهرهای خمین و دلیجان راه‌اندازی می‌شود

2 دی 1395 کد خبر : 988616495

رئیس هیأت شمشیر بازی استان مرکزی از راه‌اندازی رشته شمشیربازی در شهرهای خمین و دلیجان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش پیام دلیجان ؛ احمد یعقوبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و پیگیری‌های انجام شده به زودی رشته شمشیر بازی در دو شهر خمین و دلیجان فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی تصریح کرد: رشته شمشیر بازی یک رشته نوپا در استان مرکزی است که هم‌اکنون تنها در شهر اراک علاقمندان به این رشته مشغول فعالیت هستند.

رئیس هیأت شمشیر بازی استان مرکزی بیان داشت: به منظور توسعه این رشته طرح استعداد یابی از نونهالان در دستور کار هیأت قرار گرفته که در آینده‌ای نه چندان دور با همکاری سایر هیأت‌های ورزشی و مدارس اجرایی خواهد شد.

یعقوبی با اشاره به فعالیت مربیان و داوران اظهار کرد: در حال حاضر پنج مربی در بخش آقایان و پنج مربی در بخش بانوان در رشته شمشیر بازی در اراک کارت مربیگری دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری نخستین دوره کلاس مربیگری درجه سه شمشیر بازی (تخصصی اسلحه اپه) گفت: این دوره از 22 تا 27 آذر ماه زیر نظر فدراسیون شمشیر بازی و با مدرسی مهدی رحیم‌زاد فرجی در اراک برگزار شد که حدود 20 نفر در این دوره شرکت کردند.

انتهای پیام/
تگها: رئیس هیأت, شمشیر بازی, استان مرکزی:, رشته شمشیر بازی, در, شهرهای خمین و دلیجان, راه‌اندازی می‌شود, پیام دلیجان, اخبار دلیجان