امروز: یکشنبه, 30 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

به همت خیرین؛ چهار دستگاه گرمایشی در امامزاده زبیده خاتون(س) شهرستان دلیجان نصب شد

6 دی 1395 کد خبر : 988616556

رییس اداره اوقاف و امورخیریه دلیجان گفت: به همت جمعی از خیرین چهار دستگاه گرمایشی خریداری شده در امامزاده زبیده خاتون(س) شهرستان دلیجان نصب شد.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ حجت الاسلام محمدرضا آسوده رییس اداره اوقاف و امورخیریه دلیجان در این خصوص گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و نیاز بقعه به سیستم مناسب گرمایشی به همت هیئت امنای امامزاده و خیرین شهرستان امامزاده زبیده خاتون(س) به چهار سیستم گرمایشی تجهیز شد.

 

 


آسوده ضمن تقدیر از کمک خیرین اظهار کرد: خرید و نصب این چهار سیستم گرمایشی 28 میلیون تومان هزینه در بر داشته است.


وی ادامه داد: خیرین و واقفان علاقه مند به کمک در زمینه های مختلف می توانند با شرکت در طرح مودت که از برنامه های سازمان اوقاف و امور خیریه است مبلغ مورد نظر خود را در زمینه های دلخواه وقف کنند.


رییس اداره اوقاف و امورخیریه دلیجان یکی از مباحث مهم در رابطه با بقاع متبرکه در شهرستان که از میراث فرهنگی ایران اسلامی محسوب می‌شوند، بحث عمرانی عنوان کرد و افزود: برنامه‌هایی در راستای مرمت و نوسازی بقاع متبرکه پیگیری و انجام شده که نتایج مطلوبی از این اقدامات نیز مشاهده می‌شود.


بارگاه امامزاده زبیده خاتون (س) از دیگر بقاع متبرکه شهرستان دلیجان نیز در شش کیلو متری جنوب نراق بر روی تپه ای قرارگرفته و از مکان های مذهبی و زیارتی شهر به شمار می رود.

زبیده خاتون (س) از نوادگان امام جواد (ع) است و به اعتقاد برخی مورخین؛ تاریخ بنای زیارتگاه قدیمی بین قرن های نهم تا یازدهم هجری قمری بوده است.


در شهرستان دلیجان 461 موقوفه، 988 رقبه و 14 امامزاده دارای شجره نامه وجود دارد.

 

 

انتهای پیام/
تگها: به همت خیرین, چهار دستگاه گرمایشی, امامزاده زبیده خاتون(س) شهرستان دلیجان, پیام دلیجان