امروز: پنج شنبه, 04 بهمن 1397
محتوای خبر

امام جمعه دلیجان: بصیرت مردم فتنه چند ساله را خنثی کرد/ اسلام به کسب و علم و دانش اهمیت فراوان می دهد

10 دی 1395 کد خبر : 988616589

امام جمعه دلیجان در خطبه های این هفته نماز جمعه به سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی اشاره کرد و گفت: اسلام به کسب و علم و دانش اهمیت فراوانی می دهد.

به گزارش  پیام دلیجان؛ حجت الاسلام محمد تقی کرامتی، امام جمعه دلیجان در خطبه های این هفته نماز جمعه به سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی اشاره کرد و گفت: اسلام به کسب و علم و دانش اهمیت فراوانی می دهد.

کرامتی اظهار کرد: حضرت امام(ره) با درایت و بینش عمیقی که نسبت به مسئله کسب علم و دانش داشتند نهضت سواد آموزی را تشکیل دادند.

وی با اشاره به اینکه اسلام نظامی دانش محور است بیان کرد: شاخصه نظام اسلامی ارزش گذاری بر اساس علم و بالا بردن دانش است بر عکس بسیاری از حکومت ها که بر پایه جهل و نادانی ایجاد شده اند و به آن اهتمام دارند.

امام جمعه دلیجان به اهمیت حضور دانشگاهیان در مسائل سیاسی اشاره کرد و ادامه داد: دانشگاهیان باید فکر سیاسی داشته و بر اساس آن عمل کنند.

وی به فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی نیز اشاره کرد و گفت: دشمنی دشمنان هیچگاه به پایان نمی رسد و ریشه های فتنه ۸۸ هم از دشمنی دشمنان آغاز شده بود.

کرامتی یادآور شد: دشمنان با هدف ساقط کردن نظام از سال ها قبل این توطئه را برای کشور برنامه ریزی کرده بودند که با حضور با بصیرت مردم توطئه دشمنان خنثی و نابود شد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در فتنه ۸۸ عده ای جاه طلب، افراد فساد پا به میدان گذاشتند و دشمن را خوشحال کردند و خسارت های فراوانی را به کشور وارد کردند.

امام جمعه دلیجان خاطرنشان کرد: مردم آگاه و بابصیریت ایران اسلامی با حضور در حماسه ۹ دی بار دیگر توطئه های دشمنان را خنثی کردند و به همه ثابت کردند که پشتیبان نظام و ولایت فقیه هستند.

انتهای پیام/