امروز: سه شنبه, 26 شهریور 1398
محتوای خبر

قاچاقچیان کالا در دلیجان به 30 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند

16 دی 1395 کد خبر : 988616680

 قاضی تعزیرات حکومتی دلیجان گفت: قاچاقچیان کالا به 30 میلیارد ریال جزای نقدی و ضبط کالا به ارزش 27 میلیارد ریال محکوم شدند.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ سجاد سعیدی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در راستای مبارزه با کالای قاچاق وسیله حمل کالای این متخلفان و قاچاقچیان نیز به نفع دولت مصادره شد .

وی بیان کرد: در بخش اجرای احکام صادره در پرونده های کالا و خدمات و بهداشت در 9 ماه امسال در همسنجی با پارسال 100 درصد و در بخش قاچاق کالا با توجه به ورودی پرونده ها و تعداد مانده اجرای احکام بیش از 107 درصد رشد نشان می دهد .

سعیدی ادامه داد: در 9 ماهه سال جاری تعداد 220 فقره پرونده مربوط به کالا و خدمات و 74 فقره قاچاق کالا و 32 فقره تخلفات بهداشتی با توجه به گزارشات واصله از مراجع نظارتی و انتظامی در تعزیرات حکومتی دلیجان تشکیل شده است .

وی به ضبط کالا و محکومیت جزای نقدی یک میلیارد و 200 میلیون ریالی و مصادره خودروی حمل کالای قاچاق به نفع دولت در هفته جاری نیز خبر داد.

وی بیان کرد: در پی کشف تعداد 800 تخته پتوی خارجی در یک کامیون بدون اسناد و مدارک گمرکی و نیز 132 حلقه لاستیک خارجی که با مدارک ابرازی گمرکی مطابقت نداشته ، پرونده های مربوطه در این شعبه ویژه تشکیل شد.

سعیدی گفت: پس از اجرای تشریفات قضایی و قانونی لازم، شعبه مذکور متهم پرونده پتوی خارجی را به اتهام حمل و مباشرت در قاچاق کالا به ضبط کالا و مصادره وسیله نقلیه مخصوص حمل آن و جزای نقدی به مبلغ پانصد و 60 میلیون ریال در حق دولت محکوم کرد.

وی بیان کرد: در پرونده لاستیک خارجی قاچاق نیز، حامل کالا و مالک مربوطه را به دلیل عدم مطابقت کالا با اسناد ابرازی به ضبط کالا و پرداخت جزای نقدی به مبلغ ششصد و 40 میلیون ریال در حق دولت محکوم شد.

شهرستان دلیجان از توابع استان مرکزی با 45 هزار نفر جمعیت در مسیر راه اصلی استان های جنوبی و شرقی با استان های شمالی و مرکز واقع شده است. 

انتهای پیام/
تگها: قاچاقچیان کالا, در دلیجان, به 30 میلیارد ریال, جزای نقدی, محکوم شدند, پیام دلیجان, اخبار دلیجان