امروز: دوشنبه, 28 خرداد 1397
محتوای خبر

آغاز طرح توزیع شیر رایگان در مدارس شهرستان دلیجان+عکس

20 دی 1395 کد خبر : 988616733

در مراسمی با حضور مدیر آموزش و پرورش ، معاون پرورشی و تربیت بدنی ، کارکنان و دانش آموزان ، طرح توزیع شیر رایگان در مدارس شهرستان دلیجان و به صورت نمادین در دبستان ریحانه آغاز شد.

به گزارش پیام دلیجان؛ طرح توزیع شیر رایگان در مدارس شهرستان از روز گذشته 19 دی ماه و به صورت نمادین در دبستان ریحانه آغاز شد.


حجت اله فدایی ،‌ مدیر‌آموزش و پرورش شهرستان دلیجان در این مراسم گفت: شیر رایگان در تمامی مدارس شهری و روستایی و در تمامی مقاطع تحصیلی توزیع خواهد شد.


وی افزود : پیش بینی می شود امسال نیز مانند سال گذشته 65  نوبت شیر برای هر دانش آموز به مرتبه در هفته توزیع شود و طرح تا پایان سال تحصیلی در مدارس ادامه خواهد داشت.


وی هدف از اجرای طرح توزیع شیر رایگان در مدارس را کاهش سوء تغذیه و فقر غذایی ، افزایش سلامت و رشد جوانان و نوجوانان ، افزایش توان فیزیکی و فکری دانش آموزان، افزایش بهداشت و کاهش هزینه های درمان، اصلاح الگوی مصرف شیر و لبنیات و نهادینه شدن فرهنگ مصرف شیر در جامعه عنوان کرد.


فدایی گفت : توجه به سلامت دانش آموزان و دریافت مواد غذایی مورد نیاز آنها گامی مهم در پیشگیری از بیماری‌های مختلف است و جامعه را از انواع بیماری دور نگاه خواهد داشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
تگها: طرح توزیع شیر رایگان, در مدارس شهرستان دلیجان