امروز: شنبه, 05 بهمن 1398
محتوای خبر

برنامه ریزی برای بهبود و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان یکی ازدغدغه های نظام آموزشی است

6 بهمن 1395 کد خبر : 988616979

جلسه مشترک کمیته پیشرفت تحصیلی استان و شهرستان دلیجان با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی ، مدیر آموزش و پرورش ، معاون آموزشی ، کارشناسان آموزش متوسطه اداره کل و این مدیریت برگزار شد.

به گزارش پیام دلیجان؛ مجتبی حیدری ، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی در این جلسه  بابیان نقش ویژه آموزش و پرورش در شکوفایی استعدادها و ارتقاء سطح علمی دانش آموزان گفت : برنامه ریزی برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان همواره از دغدغه ها و خواسته های مهم ما بوده و تحقق این مهم ، مستلزم شناخت ، تحلیل وضع موجود ، برنامه ریزی برای افزایش سطح علمی و کاهش مشکلات پیش روست.

 

 


وی آماری از نتایج آزمون ها و امتحانات دانش آموزان در استان و شهرستان دلیجان بیان کرد و گفت : آهنگ افت درصد قبولی در استان مرکزی سیر نزولی دارد و باید تلاش کرد تا این سیر نزولی به حداقل برسد و مشکلات درسی دانش آموزان مرتفع گردد.


معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار کرد : هدف ما از ایجاد کمیته پیشرفت تحصیلی در آموزش و پرورش ، شناسایی واحد های آموزشی و کلاس های درس ، برنامه ریزی و ایجاد فضای بهتر جهت ارتقاء سطح علمی دانش آموزان با مشارکت همکاران و اولیاء است.


حجت اله فدایی ، مدیر آموزش و پرورش نیز در این جلسه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در خصوص پیشرفت تحصیلی دانش آموزان ارائه داد و گفت : همکاری و همیاری تمام عوامل ستادی ، آموزشی و آموزشگاهی در به ثمر رسیدن نتایج مثبت در زمینه پیشرفت تحصیلی بسیار مهم و ضروری است.


وی افزود:برنامه ریزی برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در دروس هدف از جمله درسهای ریاضی ، علوم ، زبان فارسی ، زبان  انگلیسی برای متوسطه اول و دروس گروه ریاضی برای متوسطه دوم همواره از دغدغه ها و خواسته های مهم ما بوده و تحقق این مهم، مستلزم شناخت ، تحلیل وضع موجود ، برنامه ریزی برای افزایش سطح علمی و کاهش مشکلات پیش روست.


صالحی ، کارشناس مسئول متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این جلسه آماری از دروس مشکل دار دانش آموزان در سطح استان و شهرستان ارائه داد و مهمترین مشکل در تمامی مناطق را درس ریاضی عنوان کرد.


وی بر لزوم بهبود دروس دیگر در مقاطع مختلف خصوصاً متوسطه دوم تاکید کرد و گفت : تمامی ظرفیت های موجود در حوزه آموزش برای رفع نواقص و مشکلات استفاده خواهد شد.


در این جلسه آمار و ارقام مختلف در دروس متوسطه اول و دوم دانش آموزان ارائه و در خصوص رفع مشکلات تصمیم گیری شد.

انتهای پیام/
تگها: پیشرفت تحصیلی دانش آموزان, دلیجان, آموزش و پرورش دلیجان