امروز: چهارشنبه, 03 بهمن 1397
محتوای خبر

دمای هوای شهرهای استان مرکزی تا هشت درجه سانتیگراد کاهش می یابد

9 بهمن 1395 کد خبر : 988617013

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: دمای هوای شهرهای مختلف این استان در دو روز آیندخ روند کاهشی دارد و در مناطق مختلف استان افت دمای 6 تا هشت درجه سانتیگراد رخ می دهد.

 

 

به گزارش پیام دلیجان؛ رضا مرادی مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی و تصاویر ماهواره ای هواشناسی نشان دهنده تداوم ناپایداری ها با شدت کمتر تا عصر فردا در سطح استان است.


وی بیان کرد: هوای اراک امروز ابری پیش بینی شده که در ساعات عصر همراه با وزش باد شدید خواهد بود و فردا نیز هوای به صورت نیمه ابری تا ابری، گاهی بارش برف و وزش باد و مه صبحگاهی پیش بینی شده است.


وی توضیح داد: روز دوشنبه نیز هوای اراک کمی تا قسمتی ابری و مه آلود پیش بینی می شود.


مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: شهرهای مختلف این استان در 24 ساعت گذشته شاهد بارش برف و باران بود و در این مدت 13 و نیم میلیمتر در آشتیان، 14 میلیمتر در اراک، 17 و 9 دهم میلیمتر در تفرش، 6 و هفت دهم میلی متر در خمین و 10 میلیمتر در خنداب گزارش شده است.


مرادی عنوان کرد: در این مدت 6 میلی متر بارندگی در دلیجان، چهار و هفت دهم میلی متر در ساوه، 17 میلی متر در شازند، 13 و نیم میلیمتر در غرق آباد، 10 و هفت دهم میلی متر در کمیجان و چهار و 6 دهم میلی متر در محلات به ثبت رسیده است.


وی گفت: خمین و آشتیان با کمینه دمای هفت درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و دلیجان با هشت درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان در 24 ساعت گذشته بوده است.


مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: دمای فعلی شهر اراک هفت درجه سانتیگراد بالای صفر است و سرعت وزش باد 2 متر بر ثانیه و از سمت جنوب است.


از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون 128 و نیم میلیمتر بارندگی در استان مرکزی به ثبت رسیده است.
منبع:ایرنا

انتهای پیام/
تگها: دمای هوای شهرهای استان مرکزی, هشت درجه سانتیگراد, کاهش می یابد