امروز: جمعه, 04 خرداد 1397
محتوای خبر

شهردار خبرداد: تولید سالانه 300 هزار گلدان گل در دلیجان/افزایش 1350 متر به مساحت گلخانه های شهرداری

11 بهمن 1395 کد خبر : 988617045

شهردار دلیجان گفت: واحد فضای سبز شهرداری از سالهای گذشته تا کنون با بهره گیری از فضای گلخانه سالانه حدود 300000 گلدان انواع گلهای زینتی تولید می کند.

 

به گزارش پیام دلیجان مهدی اسماعیلی شهردار دلیجان در این خصوص گفت: واحد فضای سبز شهرداری از سالهای گذشته تا کنون با بهره گیری از فضای گلخانه به مساحت 4200 متر در فصل پائیز و زمستان، سالانه حدود 300000 گلدان انواع گلهای زینتی تولید می کند.

 

 

 

 

 

 

اسماعیلی با بیان اینکه ارزش انواع گلهای زینتی تولید بالغ بر چهار میلیارد ریال است اظهار کرد: گل های تولیدی به منظور زیباسازی فضای سبز شهر در فصول بهار، تابستان و زمستان در تمامی گل‌های تولید شده در پارک‌ها و فضای سبز دلیجان استفاده می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه 1350 متر به مساحت گلخانه های شهرداری افزوده خواهد شد افزود: با احداث این گلخانه سالانه 1 میلیارد ریال در هزینه کاشت گلهای فصلی  صرفه جویی خواهد شد.

 

شهردار دلیجان تاکید کرد: این امر موجب شده تا شهرداری دلیجان در تولید گل خودکفا باشد و از واردات گل خودداری کند.

 

اسماعیلی خاطرنشان کرد: گسترش فضای سبز در دلیجان یکی از برنامه های جدی شهرداری محسوب می شود و احداث گلخانه شهرداری با هدف تأمین گل و گیاه مورد نظر و کاهش هزینه دنبال و اجرایی شد.

 

وسعت فضای سبز تحت پوشش واحد فضای سبز شهرداری دلیجان شامل کمربند سبز موسوم به آذرآباد (کمربندی جاده اصفهان) به وسعت 60 هکتار، پارک بزرگ، پارک محله ای، بلوارها و رفیوژهای خیابان های سطح شهر است. 

 

 

 

انتهای پیام/

 
تگها: شهرداری دلیجان, تولید گل